Вітрянка у дітей

19.12.2019Обновлено 28.04.2021

Вітрянка, або вітряна віспа – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом або при контакті безпосередньо з самим хворим, а також викликане герпесвірусом людини. Основна, скажімо так, небезпека вітряної віспи в тому, що вона здатна передаватися під час інкубаційного періоду, а саме – ще до появи перших ознак. Саме цей чинник зазвичай і провокує різного роду спалаху епідемій.

Коли інкубаційний період пройшов, вітряна віспа характеризується висипом і свербінням, підвищеною температурою тіла і загальною слабкістю.

Вітрянка у дітей розвивається в цілому приблизно так само, як і у дорослих, проте сам перебіг захворювання в дитячому віці часом істотно легший. Зважаючи на це існує думка, що перехворіти вітрянкою все ж краще саме в дитинстві.

Вітрянка: інкубаційний період у дітей

Інкубаційний період являє собою той час, коли зараження вже сталося, але перших симптомів захворювання ще немає. Іноді даний період ще називають латентним. Вітрянка інкубаційний період у дітей передбачає тривалість в 10-21 день (зазвичай це від 2-х тижнів до 17 днів в середньому). Найчастіше, поки ще немає конкретної симптоматики віспи, її інкубаційний період у дітей може супроводжуватися слабкістю, головним болем, зниженням апетиту, капризами, а також підняттям температури аж до 38,5°С.

Вітрянка у дітей: початок

Перед тим як проявляється вітрянка у дітей, відбувається зародження і розвиток даного захворювання. Спочатку воно передбачає зараження таким вірусом, як Varicella Zoster, що, в свою чергу, передбачає поразку їм слизових оболонок дихальних шляхів. Потім зі слизових вірус переходить на лімфатичну систему, розмножуючись там і досягаючи селезінки і печінки. Далі вірус повторно повертається в лімфосистему, після якої «вирушає» на шкіру, покриваючи її висипом.

Вітрянка у дітей початок бере тоді, коли стався контакт із зараженою людиною і захворювання почало свій розвиток. Відзначимо, що передача вірусу може здійснюватися двома шляхами - або повітряно-крапельним, або контактним. У першому випадку достатньо вдихнути вірус з мікрочастинками слини, який хворий виділяє, наприклад, при розмові, чханні або кашлі. У другому випадку досить доторкнутися до елементів на шкірі хворого. Більш того, вітряна віспа відрізняється досить-таки високим індексом контагіозності. Це означає, що при контакті з хворим ймовірність зараження в 90% випадків.

Вітрянка: симптоми у дітей

Вітрянка у дітей симптоми може передбачати різноманітні, але найперша ознака - це характерний висип на шкірі. Відразу виникають невеликі червонуваті або рожеві плями, після чого буквально через декілька годин такі прищики перетворюються вже в бульбашки з рідиною. По закінченню декількох днів відповідна рідина трохи темніє, а на місці висипу формуються скоринки, які, підсихають і відпадають приблизно через тиждень. Знаючи, як виглядає вітрянка у дітей і вміючи відрізняти вітряну віспу від алергічної реакції, наприклад, можна своєчасно звернутися до лікаря і зробити так, щоб дане захворювання пройшло для малюка максимально непомітно, наскільки це можливо.

Крім характерного висипання, симптоми вітрянки у дітей мають прояви ще й у вигляді:

  • відмови від їжі;
  • нетипової стомлюваності дитини;
  • загального нездужання (сонливості і апатії);
  • підвищеної температури;
  • ломоти в суглобах;
  • іноді - нудоти і блювоти.

Відзначимо також, що симптоматика часто різниться, залежно від ступеня тяжкості вітряної віспи:

  • легка (температура до 38 градусів, помірне висипання, загальний стан більш-менш нормальний);
  • середня (підвищення температури вже до 39 градусів, головний біль, нудота і запаморочення, а також рясні висипи);
  • важка (температура вже сягає 40-ка градусів, спостерігається озноб, а також рясні слизові висипання, що не проходять аж до 2-х тижнів).

Вітрянка у дітей Фото - 1

Вітрянка: лікування у дітей

Вітрянка у дітей лікування передбачає різне, але найчастіше призначаються місцеві засоби для зниження сверблячки і інших симптомів. Крім того, призначаються і жарознижуючі з метою зниження температури тіла.Також застосовуються при вітряній віспі і противірусні препарати, але при тяжкому перебігу хвороби. Важливо, що дітям категорично заборонено при вітряній віспі давати такий препарат, як аспірин (або препарати на основі ацетилсаліцилової кислоти). Це може спровокувати токсичне ураження нервової системи і печінки. Не слід використовувати й ібупрофен - може викликати ускладнення, які виражені проникненням вірусу в більш глибокі шари шкіри, і зниження імунної відповіді організму. Це веде до розширення осередку запалення, підвищення температури, посилення свербіжу, нагноєння, сепсису.

Самі ж бульбашки не всі педіатри рекомендують чим-небудь мазати, так як вважають, що вони підсохнуть самостійно. Однак, якщо є таке бажання або все ж необхідність, то їх можна змащувати спеціальним дезинфікуючим розчином.

Як лікувати вітрянку у дітей. Мета лікування - полегшення симптоматики, підібрати засоби допоможе педіатр. У важких випадках підкаже тільки кваліфікований фахівець.

Вітрянка у грудних дітей, наприклад, також проходить важче, ніж у дітей старшого віку. В такому випадку батькам важливо особливо стежити а малюком, так як немовлята частіше розчісують собі бульбашки і здирають кірочки, що небажано робити через можливе інфікування ранок. Важливо при вітрянці у грудної дитини боротися із сверблячкою, так як діти не здатні, як дорослі, контролювати себе і не чесати уражені місця. Найчастіше шкіру в місцях з цятками обробляють різними антисептиками. Крім того, варто давати дітям побільше рідини й іноді можливо застосовувати (за призначенням лікаря) антигістамінні.

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр