Вагінальний кандидоз

16.04.2021Обновлено 16.04.2021

Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають умовно патогенні мікроорганізми роду Candida. Найчастіше - Candida Albicans, рідше - Candida non-albicans, С.glabrata, C. Dubliniensis.

Рід Candida - умовно патогенні грибки, що в нормі знаходиться в кожному організмі. Але, так як біфідо- і лактобактерії пригнічують їх активність - у жінок зі здоровою мікрофлорою ознак молочниці немає.

Симптоматика з'являється при зниженні захисних сил організму та інших зовнішніх факторів, які порушують рівень "правильної" мікрофлори піхви, у зв' язку з чим, гриби починають безконтрольно розмножуватися, викликаючи запальний процес.


Вагінальний кандидоз зустрічається у 85% жінок репродуктивного віку і є найбільш частим приводом звернення за консультацією до гінеколога. Оскільки захворювання негативно впливає на якість життя жінки, викликає сильний свербіж, рясні творожисті виділення з піхви та порушує сечовипускання.

За статистикою тільки 35% жінок, у яких є скарги на свербіж та білі виділення, страждають саме на грибкову інфекцію, в інших випадках подібні симптоми можуть викликають й інші гінекологічні захворювання, які потрібно визначати за допомогою діагностики.


Точна діагностика в сучасній медичній клініці R + Medical Network допоможе вчасно звернути увагу на здоров 'я та уникнути низки негативних наслідків.

Види вагінального кандидозу

До основних видів вагінального кандидозу відносять:

 1. Гостру форму кандидозу.
 2. Хронічну.
 3. Рецидивуючу форму.

Гострий вагінальний кандидоз характеризується рясними виділеннями, болем та свербінням піхви. Пікова симптоматика триває близько тижня, потім поступово зменшується.

Хронічна форма має не настільки виражене протікання, як гостра форма, а іноді проходить взагалі безсимптомно. Однак складно переноситься пацієнтами при наявності цукрового діабету та інших супутніх патологій.

Якщо вагінальний кандидоз з'являється більше 4 разів на рік, можна говорити про рецидивуючу форму, де загострення чергується з ремісією.

У деяких випадках вагінальний кандидоз може ускладнюватися вагінітом, цервіцитом, вульвовагінітом.

Причини вагінального кандидозу

Основні причини, що підвищують рівень умовно патогенної мікрофлори:

 • Вагітність;
 • Стреси, зниження імунітету;
 • Тривалий прийом антибіотиків;
 • Гормональних препаратів;
 • Інфекційні захворювання;
 • Патології ендокринної системи;
 • Порушення раціону харчування;
 • Аборти в анамнезі;
 • Імунодефіцити (ВІЛ, онкопатологія);
 • Незахищений статевий акт з носієм хронічного кандидозу.

Якщо жінка "впевнена" в тому, що у неї вагінальний кандидоз, а причина скарг виявиться інша, це призведе до негативних наслідків. По-перше, самолікування молочниці погіршить стан слизової піхви, по-друге, втрачається час на лікування реальної патології.

Тому, якщо ви у себе виявили схожу симптоматику - це не привід бігти в аптеку, щоб купити свічки від кандидозу, це привід в терміновому порядку звернутися до гінеколога, щоб пройти необхідне дослідження, виявити дійсну патологію і тільки потім вдаватися до терапії.

Діагностика вагінального кандидозу в клініці R + Medical Network спрямована, в першу чергу, на вивчення точного виду патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, а також зовнішніх факторів розвитку захворювання.


Тільки визначивши справжню причину патології, можна гарантувати точне та ефективне лікування.

Симптоми вагінального кандидозу

До основних симптомів вагінального кандидозу належить:

 1. Свербіж, печіння в області піхви.
 2. Гіперемія, набряк вульви.
 3. Білі, творожисті виділення з піхви.
 4. Больовий синдром при сечовипусканні.
 5. Відчуття неповного випорожнення сечового міхура.
 6. Біль при статевому контакті.

Гарячий душ, спекотні дні, тісна, синтетична білизна та місячні погіршують симптоматику при хронічному протіканні патології.

Зовнішні ерозії на статевих органах можуть з'являтися при ускладненому вагінальному кандидозі.


Ускладнення вагінального кандидозу

Крім вагініту, цервіциту і вульвовагініту, грибок, також може ускладнюватися стенозом піхви, сальпінгітом, оофоритом, циститом, уретритом та іншими видами запальних захворювань органів сечостатевої системи.

Іншими словами, в патологічний процес можуть залучатися яєчники, матка, маточні труби з двостороннім чи одностороннім протіканням. Що в свою чергу ускладнює жінці життя, так як все це загрожує позаматковою вагітністю, утворенням спайок, інфікуванням органів черевної порожнини та ризиком безпліддя.

Тому, самостійне лікування симптомів вагінального кандидозу - це прямий шлях на операційний стіл.

Несвоєчасне лікування кандидозу при вагітності, також тягне за собою важкі наслідки - внутрішньоутробну загибель плода або передчасні пологи. А після пологів у жінки на фоні патології, може виникнути грибковий ендометрит.

Діагностика вагінального кандидозу в клініці R + Medical Network

Методи діагностики вагінального кандидозу в клініці R + Medical Network ґрунтуються на скаргах, з якими прийшла жінка, зборі анамнезу, первинному огляді гінеколога і додаткових дослідженнях.

До яких належать:

 • Гінекологічний огляд у дзеркалах;
 • Кольпоскопія;
 • Бакпосів вмісту піхви на родову, видову приналежність патологічної мікрофлори, їх чутливість до антимікозних препаратів;
 • Мікроскопія мазків із піхви;
 • Серологічна діагностика;
 • ПЛР-тести;
 • Імунофлюоресцентна діагностика.


Додатково може призначатися дослідження на ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом), мікробіоценоз кишечника та аналіз крові на визначення переддіабету.

Кожен вид діагностики призначається індивідуально для кожної пацієнтки, зважаючи на особливості протікання захворювання та наявність супутніх хронічних патологій.

Лікування молочниці

Лікування вагінального кандидозу в клініці R + Medical Network проводиться на основі діагностичних результатів.

Якщо вагінальний кандидоз підтвердився, можуть призначатися:

 • Протигрибкові препарати;
 • Антибіотики;
 • Глюкокортикостероїди;
 • Спринцювання.


Грибки роду Candida виробляють стійку десенсибілізацію до пероральних препаратів, тому, якщо немає ускладнень і масового ураження грибком, мазі при вагінальному кандидозі - це найкраще рішення.

Якщо кандидоз не має яскраво вираженої симптоматики, а у пацієнтки немає ніяких скарг на погане самопочуття та дискомфорт в області геніталій - терапія може не призначатись.


Вибір схеми лікування в клініці R + Medical Network лікар підбирає для кожної жінки в індивідуальному порядку, враховуючи клінічну картину, форму захворювання, ступінь вираженості симптомів, наявність/відсутність хронічних патологій ендокринної системи тощо.

Вагінальний кандидоз - не таке вже й безневинне захворювання, як може здатися на перший погляд.

Щоб позбутися молочниці та її наслідків, потрібен комплексний підхід до діагностики, лікування, нормалізації мікрофлори.

Адже важливо не тільки зняти запальний процес, а й запобігти розвитку хронічної форми патології та її рецидивів.

При цьому варто забути про лікування вагінального кандидоза народними засобами.

І справа тут не в тому, "допоможуть-не допоможуть". Грибкову мікрофлору може ліквідувати тільки агресивне кисле середовище, яке потрапляючи на слизову піхви, викликає тяжкі опіки, особливо якщо по не обізнаності порушити концентрацію використовуваного розчину.

Тому, якщо у вас стоїть питання "або-або", завжди віддавайте перевагу кваліфікованим фахівцям, медичним дослідженням, консервативному лікуванню та дієті, не вдаючись до сумнівних нетрадиційних засобів.

При своєчасному зверненні до клініки R + Medical Network та відсутності самолікування - успішний результат гарантований.

З метою профілактики вагінального кандидозу варто:

 • Забути про спринцювання (без призначення лікаря);
 • Не використовувати на регулярній основі щоденні прокладки;
 • Застосовувати засоби для інтимної гігієни з підтримкою РН (на основі молочної кислоти);
 • Не приймати безконтрольно антибіотики, гормональні препарати;
 • Звертати увагу на патології ендокринної, сечостатевої та травної системи;
 • Уникати надмірного вживання солодкого, болісного.

І, звичайно ж, довіритися професійним, кращим гінекологам України, які працюють в сучасній медичній клініці R + Medical Network.

Де в режимі одного дня ви отримаєте точні діагностичні результати та компетентне лікування.

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр