Щеплення від ротавірусу

07.05.2021Обновлено 07.05.2021

Вакцинація від ротавірусу дозволить захистити дитину від висококонтагіозного гострого вірусного захворювання. Ротавірусна інфекція є найчастішою причиною розвитку важкого гастроентериту у дітей до 5 років. 80% випадків захворювання припадає на дитячий вік до 3 років. Епізоди тяжкого перебігу хвороби найчастіше виникають в період від 4 місяців до 1,5 років. Щорічно у всьому світі близько 2 млн дітей потрапляють до стаціонару від ротавірусної інфекції.

Чим молодша дитина, тим складніше проходить захворювання. Ротавірусна інфекція має високу контагіозність. Дуже часто хворіє вся сім'я одночасно. «Кишковий грип» характеризується підвищенням температури до критичної норми, сильними болями в животі, загальною інтоксикацією організму, диспепсією, зневодненням. Інфекція супроводжується діареєю і сильною блювотою. У разі несвоєчасної медичної допомоги можливі летальні випадки.

Щеплення від ротавірусу Фото - 1

Щеплення від ротавірусу в Україні

Для профілактики ротавірусного захворювання використовується вакцина «Ротарікс» (Бельгія). Полівалентна вакцина представлена ​​в форматі оральної суспензії, що містить живий ослаблений штам людського ротавірусу. Вакцинація проводиться у два етапи, починаючи з 6-тижневого віку. Інтервал для подальшого введення не повинен перевищувати 4 тижні. Після досягнення віку 24 тижнів вводити вакцину не рекомендується. Висока безпека препарату допускає використання дози щеплення недоношеним дітям.

Якщо на момент вакцинації присутні симптоми ротавірусного захворювання, то щеплення робити вже пізно. Інфекція вимагає лікування і спостереження у фахівця. Щеплення вводять з метою профілактики. Іноді вакциновані діти можуть захворіти на ротавірус, але інфекція пройде у набагато легшій формі.

Щеплення від ротавірусу: переваги вакцинації

Вакцина від ротавірусу не входить в календар обов'язкових щеплень. Але, провести її бажано, тим самим убезпечивши дитину від тяжкого перебігу хвороби. Всесвітня система охорони здоров'я рекомендує ввести щеплення від ротавірусу у календар обов'язкових вакцин.

У більшості випадків вакцинація проходить легко, без реактогенності та алергічних реакцій. Додатково, щеплення має наступні переваги:

 • Ефективність. Знижується частота випадків госпіталізації та смертності від вірусу для дітей у віці до 5 років;
 • Висока сумісність. Препарат допускається до введення одночасно з іншими вакцинами (БЦЖ є винятком);
 • Безпека. Живий ослаблений штам ротавірусу людини допускається до введення недоношеним дітям з вираженими симптомами імунодефіциту і немовлятам від ВІЛ-інфікованих матерів;
 • Комфорт для малюка і батьків. Оральна суспензія представлена ​​у вигляді солодкого розчину, який вводять у рот дитині (під щоку), не викликаючи будь-якого дискомфорту. Процедура не обмежує в раціоні й годуванні.

Щеплення від ротавірусу відгуки та протипоказання

Орієнтуючись на відгуки фахівців, щеплення від ротавірусу в цілому проходить добре. Побічні реакції можуть виникати тільки в перший тиждень після вакцинації, але іноді протягом місяця. Виникають в рідкісних випадках, проходять легко.

Після щеплення можуть з'явитися наступні побічні реакції:

 • Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: діарея (часто), метеоризм (нечасто), болі в животі;
 • Порушення з боку шкіри й підшкірних тканин: дерматит (нечасто);
 • Загальні порушення в місці введення: дратівливість (часто).

Проте, перед введенням препарату, особливо у дітей раннього віку, важливо виключити ряд протипоказань:

 • Підтверджена алергія на один з компонентів вакцини;
 • Яскраво виражені побічні реакції, які були виявлені після попереднього введення вакцини від ротавірусу;
 • Гостре або хронічне захворювання кишківника;
 • Вроджені або набуті вади шлунково-кишкового тракту;
 • Синдром Гітліна (захворювання, пов'язане з порушенням роботи імунної системи через дисфункції організму);
 • Ознаки захворювань вірусної етіології, які супроводжуються підвищенням температури;
 • Онкологічні хвороби.

Щеплення від ротавірусу в Києві: як підготуватися?

Спеціальна підготовка перед імунізацією не потрібна. Процедура може бути проведена натщесерце або на повний шлунок. Дитина може їсти або пити що завгодно, в будь-який час. Безпосередньо перед процедурою малюка оглядає лікар. Спеціаліст вивчає карту дитини, задає батькам стандартні питання про наявність алергії або хронічні захворювання.

Як і при застосуванні будь-яких інших вакцин, введення препарату повинно бути відкладено при виявленні у дитини вірусного захворювання, яке супроводжується лихоманкою. Але, наявність легкої застуди, не є перешкодою для імунізації.

Для проведення процедури дитину розміщують в напівсидячому положенні. Вакцину вводять дитині в рот (під щоку) за допомогою спеціального аплікатора. Малюк проковтує солодкий сироп рефлекторно.

Щеплення від ротавірусу: можливі побічні реакції

У більшості випадків реакція на щеплення відсутня. Вакцина добре переноситься дитячим організмом. Іноді можуть спостерігатися збої у роботі кишківника. Протягом декількох днів після імунізації роздратованість проходить.

Сучасні дослідження довели, що в практиці проведення вакцинації від ротавірусу можуть з'являтися наступні побічні реакції:

 • дратівливість;
 • діарея;
 • зниження апетиту;
 • метеоризм;
 • дерматити.

Перед вакцинацією педіатр обов'язково попередить про можливу реактогенність. При виявленні нетипової реакції рекомендовано звернутися до лікаря за додатковою консультацією.

Щеплення від ротавірусу: ціна

Ціна щеплення від ротавірусу в Києві визначається комплексом послуг МЦ. У вартість входить первинна консультація і огляд дитини у педіатра, собівартість самого препарату, одноразові інструменти і матеріали. За призначенням лікаря і за додаткову плату можуть бути проведені аналізи сечі і крові. Окремо сплачується консультація фахівців інших спеціалізацій або візит до педіатра після вакцинації, в разі такої необхідності. Розрахувати точну вартість щеплення від ротавірусу допоможе оператор контакт-центру, який проводить запис на вакцинацію.

Автор:

Поширені питання про щеплення від ротавірусу

Скільки триває захист від інфекції після щеплення?

Чи можна зробити щеплення в 3 роки?

В якому віці найбільш ефективно робити щеплення від ротавірусу?

Чи можна змішувати препарат з іншими рідинами?

Існує ймовірність зараження після щеплення?

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр