Полікістоз

12.04.2021Обновлено 14.04.2021

Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворювань жінок репродуктивного віку, на фоні багатофункціональних порушень роботи ендокринної системи.

Цю патологію супроводжує порушення менструального циклу, підвищення рівня чоловічих статевих гормонів (оволосіння за чоловічим типом), погіршення стану шкіри тому запідозрити діагноз можна на підставі скарг та візуального огляду.

Етіологія полікістоза не вивчена досконало. Медицині відомо тільки те, що гормональний збій порушує вихід зрілих яйцеклітин, що в результаті й призводить до порушення менструального циклу.

Тому, в даному випадку увагу потрібно звертати на ті причини, які дестабілізують роботу ендокринної системи та, як наслідок, провокую полікістоз.

Синдром полікістозних яєчників вимагає комплексного та компетентного підходу, який можна отримати в медичному центрі R + Medical Network.

Сучасна медична допомога, якісна і точна діагностика, високий професіоналізм гінекологів, ендокринологів - ваша надійна база для швидкого і повного одужання.


Думка експерта клініки R + Medical Network

Полікістоз не такий небезпечний своїм проявом, як тими ускладненнями та патологіями до яких він призводить.

Якщо в анамнезі з 'явився діагноз "полікістоз", разом з ним можна очікувати відсутність овуляції, гіперплазію ендометрія, рак ендометрія, соматичні порушення, безпліддя, розвиток цукрового діабету, ожиріння, патології серцево-судинної системи, атеросклероз і т. д., список можна продовжувати дуже довго.

Тому, щоб гарантовано захистити своє здоров 'я - звертайтеся на консультацію до гінеколога, з метою профілактики, для своєчасної діагностики та корекції захворювання.


Види полікістоза

Синдром полікістозних яєчників поділяють на:

 1. Первинний полікістоз.
 2. Вторинний полікістоз.

Первинна патологія характерна для дівчаток з моменту статевого дозрівання.

Вторинний полікістоз яєчників розвивається після становлення менструального циклу, пологів, і завжди є результатом гормональних порушень. Вторинна патологія має більш сприятливий прогноз, на відміну від первинного полікістозу.

Причини полікістозу яєчників

Причини розвитку синдрому полікістозних яєчників до кінця не вивчені. Важливу роль у розвитку цього синдрому відіграють спадковий фактор, гормональні порушення та інші несприятливі фактори.

До несприятливих факторів, які можуть призводити до порушення менструальної функції відносять:

 • Спадковий фактор;
 • Захворювання ендокринної системи;
 • Патології органів репродуктивної системи;
 • Малорухливий спосіб життя;
 • Стрес, часті депресії, нервові розлади.

Причини можуть бути різні, тому єдиний спосіб зберегти своє здоров 'я якомога довше - це своєчасно звернутися до лікаря. А ще краще до висококваліфікованого гінеколога в клініку R + Medical Network, з сучасною діагностикою та розумним підходом до лікування.

Симптоми полікістоза

Якщо жінка виявила, що у неї порушився менструальний цикл, виділення зменшились або зовсім припинилися, з'явився вугровий висип, "чоловіче" оволосіння, а також:

 • Біль під час місячних (нетипова);
 • Біль при статевому акті;
 • Розпираючі болі внизу живота;
 • Випадання волосся;
 • Дратівливість, апатія, слабкість;
 • Посилений апетит;
 • З'явилася надлишкова вага.
 • Перше що потрібно зробити - записатися на консультацію до гінеколога.

У пацієнток з полікістозом часто буває пригнічений настрій, меланхолія, тривога та постійне бажання їсти, що в свою чергу тільки посилює і без того порушені метаболічні процеси.

Діагностика полікістозу в клініці R + Medical Network

Точна і своєчасна діагностика полікістозу яєчників дозволяє якомога раніше встановити діагноз та надати необхідну допомогу.

Полікістоз - 1

Під час гінекологічного огляду можна тільки запідозрити полікістоз яєчників, підтвердити діагноз необхідно за допомогою:

Інструментальної діагностики

 • УЗД органів малого тазу

Лабораторних досліджень

 • Оцінка гормонального статусу

Насправді діагностувати полікістоз не так просто, як може здатися на перший погляд.

Ця патологія має схожу симптоматику з іншими видами гінекологічних, ендокринних, серцево-судинних захворювань.

Тому розпізнати і точно діагностувати синдром поликистозного яєчника можна тільки завдяки професіоналізму гінеколога та сучасному, високо технічному обладнанню.


Сьогодні більшість клінік "підтверджують" полікістоз яєчників, покладаючись тільки на результати УЗД діагностики. У підсумку пацієнт отримує некоректний діагноз, необґрунтоване дороге лікування і що найстрашніше - оперативне втручання.

Ми вважаємо такий підхід, м'яко кажучи, необачним, і підходимо до вивчення будь-якої хвороби комплексно. Це дає нам можливість реально оцінити ситуацію та прийняти дійсно потрібні заходи вирішення проблеми. Без зайвих витрат коштів і часу пацієнта.

Лікування полікістоза

Якщо діагноз підтвердився, потрібно негайно приступати до лікування захворювання, не гаючи ні хвилини дорогоцінного часу.

Консервативне лікування - це базова терапія полікістоза, яка включає прийом гормональних препаратів, вітамінів, препаратів для нормалізації глюкози в крові (при необхідності) тощо.

Чи можна вилікувати полікістоз? Однозначно, ні.

Це ендокринно-обумовлена патологія, яка вимагає подавленя чоловічих статевих стероїдів, нормалізації менструального циклу, підвищення шансів на зачаття дитини, зупинки випадіння волосся на голові, а все це, злагоджена робота гормональної системи. Тому лікування часто вимагає призначення гормональних препаратів.


Ми розуміємо що слово "гормональні препарати" змушують ваше серце битися частіше та викликають панічні атаки. Але цей стереотип повинен залишитися далеко позаду.

Сьогодні прийом гормональних засобів під контролем гінеколога абсолютно безпечний. Правильно призначено дозування, не дозволить вам набрати навіть 1 зайвий кілограм.

Необхідність та тривалість гормонального курсу лікування залежить від клінічних проявів, репродуктивних планів жінки і визначається індивідуально.


Жінкам із синдромом полікістозних яєчників, які планують вагітність, можуть рекомендувати оперативне лікування, яке проводять за допомогою малоінвазивних методів.

Вибір виду оперативного втручання визначається хірургом в індивідуальному порядку. Виходячи з результатів діагностики, стадії розвитку та загального стану пацієнтки.


Всі види оперативного лікування в клініці R + Medical Network проводяться висококваліфікованим, досвідченим хірургом, який пройшов стажування в провідних клініках Італії, США, Великобританії, Туреччини.

Записатися на консультацію до гінеколога, хірурга, ендокринолога і встановити точну причину поганого самопочуття, ви можете в будь-який зручний час у клініці сучасної медицини - R + Medical Network, у Голосіївському та Печерському районі Києва.

Бережіть себе і своє здоров 'я своєчасно. Не затягуйте візит до лікаря і нічого не бійтеся, так як, по суті, сьогодні немає невиліковних захворювань, є запущені, з якими на ранніх етапах можна було впоратися.

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр