Баріатрична хірургія

Записатися на прийом

Ви випробували всі доступні методи лікування ожиріння, але так і не досягли результату? Пропонуємо вам розглянути можливість хірургічного лікування. В медичних центрах R+ пацієнтам з Києва та інших міст України проводять баріатричні операції лапароскопічним методом.

Баріатрична хірургія впливає на першопричину ожиріння – постійне та неконтрольоване переїдання. Надмірна вага – це не тільки естетична проблема: ожиріння провокує розвиток гіпертонії, варикозу, набряклості ніг, задишки, діабету, серцево-судинних захворювань, патологій репродуктивної системи, порушення обміну речовин.

Якщо дотримання правильного режиму харчування, фізичні навантаження, медикаментозне лікування не дає бажаного результату, доказова медицина пропонує вдатися до радикального методу – баріатричної операції.

Види баріатричних процедур, які виконуються в клініці R+

Лапароскопічна рукавна гастропластика або рукавна резекція шлунку (слів)

Видалення частини шлунку з формуванням зменшеного за обсягом «рукава». Сьогодні це найбільш затребувана та ефективна операція, яку вважають «золотим стандартом» доказової медицини в лікуванні ожиріння та багатьох супутніх метаболічних захворювань.

Переваги рукавної гастропластики:

 • мінімальна травматичність;
 • швидке відновлення;
 • не вимагає перенаправлення потоку їжі.

В результаті операції, крім стабільного зниження ваги, прискорюється обмін речовин, знижується апетит. Насичення досягається невеликою кількістю їжі, поліпшується гормональний фон.

Шлункове шунтування

При такому втручанні шлунок ділять на дві частини: малу та велику. Малу частину безпосередньо з'єднують з тонким кишківником. В результаті операції досягається «подвійний ефект»: невеликий обсяг робочої частини шлунку не дозволяє переїдати, одночасно погіршується всмоктування жирів та вуглеводів.

Мінішунтування шлунку

Операція схожа за принципом з шлунковим шунтуванням, але менш травматична. Характеризується формуванням одного соустя між зменшеним шлунком та петлею тонкої кишки. Ця методика з кожним роком набуває все більше та більше прихильників завдяки невеликій травматичності та відмінному метаболічному ефекту.

Гастроплікація (слів-2)

Обсяг шлунку зменшується не за рахунок видалення (резекції), а шляхом закручування (згортання) шлунку всередину за допомогою стягуючих швів.

Установка внутрішньошлункового балона

Ця процедура виконується НЕ лапароскопічним, а ендоскопічним методом, під час гастроскопії під медикаментозним сном. Балон, наповнений рідиною, встановлюється в шлунок та заповнює собою значний його обсяг. За рахунок цього скорочується кількість їжі, яку людина може спожити за раз. До того ж роздутий балон розтягує стінку шлунку, подразнюючи рецептори насичення та викликаючи відчуття ситості. Ця методика виконується у разі невисокого індексу маси тіла пацієнта або як підготовчий етап перед баріатричною операцією.

У кожної з перерахованих методик є свої показання, переваги й недоліки. Перед операцією лікар вибирає найбільш прийнятний варіант баріатричної хірургії для пацієнта, спираючись на анамнез та клінічну картину.

Що таке лапароскопічна операція?

В процесі лапароскопічних операцій замість одного великого розрізу виконується кілька маленьких, більше схожих на проколи. Таке щадне хірургічне втручання називається малоінвазивним. Після нього залишається лише кілька незначних шрамів.

Після лапароскопічної операції ризик ускладнень нижче, а час перебування в стаціонарі – менше, ніж при традиційному втручанні. Зазвичай це 1-3 дні.

Щоб запобігти ускладненням, наші фахівці спостерігають пацієнта ще протягом 1,5 років після операції. Наша мета – сформувати стійкі правильні звички та привести його до стабільного здорового способу життя.

Показання та протипоказання до баріатричної хірургії

Обов'язковий етап підготовки до операції – ретельна діагностика стану організму. Лікар вивчає історію схуднення пацієнта, визначає індекс маси тіла (ІМТ), оцінює загальний стан здоров'я.

Баріатрична хірургія показана людям у віці 18 - 65 років, у разі неефективності дієт та медикаментозного лікування, якщо їх ІМТ (індекс маси тіла):

 • більше 40 кг/м2. Загальне показання.
 • 35 - 40 кг/м2, якщо є супутні до ожиріння захворювання, при яких слід очікувати поліпшення в міру зниження маси тіла. Це цукровий діабет 2 типу (+ переддіабет), захворювання серцево-судинної системи, ураження суглобів, репродуктивні захворювання, неалкогольна жирова хвороба печінки, обструктивне апное сну та інші.
 • 30 - 35 кг / м2, якщо є супутні до ожиріння захворювання, виражений метаболічний синдром, ожиріння швидко прогресує, а пацієнт не здатний суворо виконувати рекомендації лікаря у разі використання нехірургічних методів лікування.

У бесіді з пацієнтом лікар детально описує хід операції, розповідає про очікувані результати, ризики, переваги та недоліки. Крім того, лікар мотивує людину на схуднення та утримання результату, по суті, працюючи не тільки як хірург, але й як психолог.

До протипоказань баріатричної операції відносять ІМТ менше 30, вагітність, гіпертонію, цироз печінки, аутоімунні патології.

Вибір клініки для проведення баріатричної операції: чому R+?

 • Хірурги та анестезіологи з великим досвідом баріатричних операцій. · Комплексна підтримка на етапі відновлення та протягом 1,5 років після втручання.
 • Сучасне, якісне та нове обладнання для діагностики.
 • Передове оснащення операційного блоку.
 • Комфортний стаціонар з цілодобовим супроводом.
 • Делікатний, ввічливий, компетентний персонал.

Ціни на баріатричну операцію (лікування ожиріння) в клініці R+ в Києві

Баріатрична хірургія в Україні розвинена досить добре, адже проблема надмірної ваги актуальна для багатьох. Вартість операції може бути одним з важливих чинників у процесі вибору клініки.

За ціною баріатрична хірургія відрізняється в залежності від виду виконуваної операції. Оскільки кожен пацієнт, звертаючись до нас, отримує індивідуальне рішення, сформувати загальну для всіх вартість втручання не є можливим.

Якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію щодо баріатричної хірургії в R+, просимо вас звернутися до нас за телефоном або через форму зворотного зв'язку. Фахівці колл-центру зв'яжуться з вами та запишуть на попередню консультацію до лікаря-хірурга, де ви зможете задати всі ваші запитання та отримати розрахунок вартості лікування.

Поширені запитання

Який результат можна отримати після баріатричної операції?

Скільки часу займає реабілітація?

Чи потребує баріатрична операція спеціальної підготовки?

Наскільки високими є ризики ускладнень після баріатрії?

Як довго збережеться результат від операції?

Лікарі напряму
Завертиленко Дмитро Сергійович
Завертиленко Дмитро Сергійович
Лікар-хірург, к.мед.н. (PhD), науковий співробітник, асистент кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
4
9
років досвіду
Медичний центр R+ Medical Network - це завжди:
Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
30.12.2021
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
Згідно з даними ВОЗ рак є однією з 4-х основних причин смертності (за винятком інфекційних) у віц...
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
21.05.2021
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
Мета проекту: Привернути увагу до важливості профілактики та ранньої діагностики раку молочної за...
Щеплення від ротавірусу
07.05.2021
Щеплення від ротавірусу
Вакцинація від ротавірусу дозволить захистити дитину від висококонтагіозного гострого вірусного з...
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.
Ендопротезування суглобів
12.04.2021
Ендопротезування суглобів
Ендопротезування суглобів - хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої кісткової ткан...

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению Баріатрична хірургія
Причко Алла Васильевнаівна
Причко Алла Васильевнаівна
13.12.2023

Оперувалась в клініці 28 листопада. Дуже вдячна хірургам Завертиленко Дмитру Сергійовичу та Евгену Констянтиновичу за професійність, всім медсестрам і іншому персоналу клініки. Бажаю всі вам професійної наснаги та щастя! І ще раз дякую!

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Алло, дякуємо за зворотний зв’язок та теплі слова на адресу команди R+ Нам безмежно приємно, що Ви залишилися задоволені якістю обслуговування та результатом. Бажаємо міцного здоров’я!

Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр