Видалення щитовидної залози

Медичні центри R+ проводять операції по видаленню щитоподібної залози із застосуванням передових методик, інноваційного устаткування за доступними цінами. Нашим пацієнтам з Києва надаються комфортні умови перебування в стаціонарі, допомога у відновленні й супровід в період реабілітації. Також в медичних центрах R+ Києва пацієнти можуть отримати комплексні консультації, в тому числі щодо онкологічних захворювань та інших патологій.

Пацієнт, якому видалили щитовидку, зможе й надалі жити повноцінним життям, приймаючи відповідні гормональні препарати. Інакше, організм відчуватиме дефіцит гормонів, які виробляла ця залоза. Розвиватиметься гіпотиреоз. Лікар-ендокринолог, що лікує, підбере відповідні препарати, які поповнюють нестачу речовин та не вплинуть на організм негативним чином.

Дізнатися, скільки коштує операція, залишити запис на консультацію в одному з наших медичних центрів Києва, почитати відгуки пацієнтів про тиреоїдектомію можна на сайті клініки або за телефоном.

Показання до видалення щитоподібної залози

Тиреоїдектомія (видалення щитоподібної видної залози) – оперативне втручання, що передбачає видалення усієї залози або її долі. Необхідність проведення хірургічного лікування встановлює виключно лікар-ендокринолог, керуючись діагнозом, анамнезом, результатами досліджень, українськими та міжнародними протоколами лікування окремих захворювань. Призначається тільки після комплексного дослідження, яке також може включати і УЗД щитовидки.

Показання до хірургічного лікування щитоподібної залози:

 1. Вузловий зоб. Супроводжується симптомами стискання в області шиї : ускладнене дихання, відчутна зміна голосу. Неозброєним поглядом помітні один або декілька вузлів. Також можлива загальмованість, швидка стомлюваність (фізична та розумова), зниження працездатності. Нерідко пацієнти з вузловим зобом скаржаться на постійну мерзлякуватість, зниження температури тіла, зростання ваги з одночасним зниженням апетиту, запори, підвищення рівня холестерину, появу набряклості. Нерідко захворювання супроводжується сухістю шкіри, послабленням волосся, зубної емалі, нігтів.
 2. Токсичний зоб. Під таким терміном мають на увазі патологію, при якій щитоподібна залоза починає виробляти надмірну кількість гормонів. Операція проводиться, якщо медикаментозне лікування упродовж 1,5-2-х років не дає одужання або тривалої ремісії. Симптоматика токсичного зобу: збільшення частоти серцебиття, безпричинні перепади настрою, дратівливість, безсоння, пітливість, підвищена температура тіла, тромбоз та ін.
 3. Доброякісні або злоякісні новоутворення. До доброякісних пухлин відносять різні види кіст, аденоми. Злоякісні новоутворення – це рак. При аденомах немає активного зростання, пухлина не впливає негативно на сусідні тканини, судини. Їх клінічна картина схожа з вузловим зобом, функції самої щитовидки не порушені. УЗД показує пухлину з чіткими контурами. Злоякісні новоутворення проявляють себе агресивним зростанням. Перший симптом – зоб, що сильно збільшується в розмірах.

На УЗД пухлина розмита, форма неправильна, присутні мікрокальцинати. Точний діагноз лікар зможе поставити тільки після отримання результатів біопсії.

Існують й інші патології щитовидки, за яких рекомендовано оперативне втручання. Хірургічним шляхом також віддаляються й косметичні дефекти.

Діагностика щитоподібної залози перед операцією

Перед оперативним лікуванням тиреоїдектомії в медичних центрах R+ проводиться комплексна діагностика, що включає :

 • лабораторні дослідження;
 • інструментальні дослідження;
 • консультації фахівців.

Лабораторні дослідження

Включають:

 1. Аналіз крові :
  • клінічний
  • група крові, резус-фактор
  • коагулограма (ПТІ, МНО, АЧТВ)
  • антитіла до ВІЛ
  • антитіла до гепатиту С
  • антитіла гепатиту В
  • сумарні антитіла (Ig M, G) до сифілісу, ПЦР.
 2. Загальний аналіз сечі.

Лікарем нашої клініки будуть прийняті результати лабораторних досліджень терміном давності не більше 30 днів. Виключення – антитіла до ВІЛ, сифілісу, гепатиту В і С, група крові й резус-фактор. Вони будуть дійсні до 3-х місяців з моменту забирання біоматеріалу. ПЦР тест на Ковід- 19 має бути зроблений не раніше, ніж за 72 години до операції.

Лікарем нашої клініки будуть прийняті результати лабораторних досліджень терміном давності не більше 30 днів. Виключення – антитіла до ВІЛ, сифілісу, гепатиту В і С, група крові й резус-фактор. Вони будуть дійсні до 3-х місяців з моменту забирання біоматеріалу. ПЦР тест на Ковід- 19 має бути зроблений не раніше, ніж за 72 години до операції.

Консультації спеціалістів

Консультації фахівців спрямовані на те, щоб встановити можливість проведення хірургічного втручання, визначити повний комплекс передопераційних обстежень та отримати інформацію відносно підготовки до процедури. Також може бути рекомендоване відвідування профільних лікарів, якщо фахівцеві, який лікує, знадобиться уточнення стану пацієнта або діагнозу.

Включають:

 1. Консультацію кардіолога. Також рекомендується особам старше 50 років.
 2. Консультацію онколога. Призначається, якщо результати цитології/гістології вкажуть на наявність патологічного процесу. Необхідно мати на руках результати цих досліджень, склопрепаратів/результати біопсії щитоподібної залози.
 3. Консультацію терапевта (за необхідності). Видає заключення після проведення лабораторних та інструментальних досліджень, обстежень у вузьких фахівців. Вказує на можливість проведення операції.

У будь-якому випадку перед хірургічним втручанням пацієнта оглядатиме анестезіолог.

Етапи операції

Залоза розташовується на передній частині шиї, де зосереджено безліч судин та нервових закінчень. Найдрібніші помилки хірурга можуть позбавити пацієнта голосу або зобов'язати його усе життя щодня приймати кальцій. Тому вибір варто робити на користь найкращих фахівців. Саме такі й працюють в наших клініках. Ми використовуємо методики й хірургічні прийоми, які гарантують високу ефективність лікування при мінімальній травматичності.

Тиреоїдектомія виконується в наступній послідовності:

 1. Огляд анестезіолога. Підбирається препарат і його доза для введення пацієнта у стан наркозу. Виконання оперативного втручання.
 2. Виконується шкірний надріз, віддаляється залоза або висікається одна з її доль. Більшість операцій не вимагають розрізання коротких м'язів шиї, що мінімізує болі, набряклість, прискорює процес відновлення. Лікар постійно контролює стан поворотних нервів, що забезпечує збереження голосових функцій після проведення маніпуляцій. Зберігаються ц можливості паращитоподібних залоз, що контролюють вироблення кальцію.
 3. Накладення на рану косметичного шва. Виконується із застосуванням ниток на основі органічних полімерних сполук. Вони повністю розсмоктуються через деякий час після операції, тобто не вимагають зняття, не викликають відторгнення.

Більшість тиреоїдектомій, які проводяться в наших клініках, не потребують післяопераційного дренування рани. Максимум ефективності – мінімум ризиків для наших пацієнтів.

У переважній більшості випадків дренування післяопераційної рани не вимагається. Це знижує вираженість больових відчуттів пацієнтів. Про це можна почитати у відгуках.

Реабілітація після операції

Ранній період після хірургічного втручання, приблизно 2-5 днів, пацієнт проводить в стаціонарі, під цілодобовим спостереженням медичного персоналу. Оплата перебування вже включена у вартість операції. Під час виписки лікар розповість, коли потрібно прийти в клініку повторно. Це необхідно для контролю за відновленням, а у ряді випадків і постановки точного діагнозу. При видаленні новоутворень, вилучений матеріал передається в лабораторію для патоморфологічного дослідження.

Результати або дозволять виключити наявність раку або підтвердити його. У останньому випадку пацієнтові надаються рекомендації щодо подальшого лікування.

У разі повного видалення залози вже в перші дні після операції пацієнтові призначаються пігулки – синтетичний аналог гормону, що виробляється щитовидкою (левотироксин). Дозування в подальшому житті може коригуватися. Якщо була виконана резекція долі залози, гормони призначаються не відразу. Є вірогідність, що тканина, що залишилася, працюватиме більше інтенсивно, виробляючи гормони в достатній кількості.

Аналізи на рівень тиреотропного гормону проводяться приблизно через 2 місяці після операції. Його рівень покаже, чи досить гормону в організмі, чи буде потрібне коригування дозування.

Особливих обмежень після операції не існує. 2 дні не рекомендується вживати смажену, гостру їжу та м'ясо. Далі можна повертатися до звичайного раціону харчування. Фізичну активність можна буде відновити через місяць. Жінки можуть планувати вагітність після того, як рівень гормону в крові нормалізується.

Можливі ускладнення після операції

Видалення щитовидки – складна операція, яка може супроводжуватися ускладненнями:

 • Гіпопаратиреоз. Супроводжується зниженням рівня кальцію в крові з паралельним підвищенням концентрації фосфору.
 • Ушкодження горлового нерву. Сьогодні така патологія – рідкість. Це пов'язано з передовими методами лікування, сучасним устаткуванням та високим професіоналізмом лікарів.

Зміна голосу, його зниження та навіть повна втрата після операції – тимчасове явище, яке найчастіше проходить самостійно та не вимагає лікування.

Інвалідність після операції

В Україні інвалідність після видалення щитоподібної залози дають пацієнтам, у яких :

 • Діагностований рак та було виконане повне видалення залози.
 • Діагностований некомпенсований гіпотиреоз після операції.

Інших випадків для надання інвалідності в Законодавстві України не передбачено.

Скільки коштує видалення щитоподібної залози

Ціна операції з видалення щитоподібної залози включає:

 • анестезію;
 • хірургічний, медикаментозний супровід;
 • перебування в стаціонарі під спостереженням персоналу;
 • перев'язки і маніпуляції й ін.

Аналізи та обстеження сплачуються окремо. Точна вартість буде вказана після проведення діагностики та підбору методики лікування.

Додаткову інформацію щодо операції по видаленню щитоподібної залози, актуальних цін можна дізнатися в медичних центрах R+ в Києві. Запис на прийом можливий за телефоном або через онлайн-форму. Будемо вдячні за відгуки.

Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
30.12.2021
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
Згідно з даними ВОЗ рак є однією з 4-х основних причин смертності (за винятком інфекційних) у віц...
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
21.05.2021
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
Мета проекту: Привернути увагу до важливості профілактики та ранньої діагностики раку молочної за...
Щеплення від ротавірусу
07.05.2021
Щеплення від ротавірусу
Вакцинація від ротавірусу дозволить захистити дитину від висококонтагіозного гострого вірусного з...
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.
Ендопротезування суглобів
12.04.2021
Ендопротезування суглобів
Ендопротезування суглобів - хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої кісткової ткан...

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению Видалення щитовидної залози
Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр