Новини клініки

Новини

Обізнаність - головна зброя проти раку!

Обізнаність - головна зброя проти раку! Дуже важливо розуміти, які кроки важливі для профілактики та на що звертати увагу. Сьогодні мамолог Костюченко Євгеній розповідає про міфи та правду щодо раку молочних залоз.

Міф 1. Рак грудей - спадкове захворювання і його не можна уникнути. Зі спадковими мутаціями пов'язані близько 15% випадків раку молочної залози. У той час як 85% пов’язані з іншими факторами, на які часто можна вплинути. Наприклад, контроль маси тіла, уникання стресів, відмова від паління та алкоголю, грудне годування зменшують ризик раку. Та навіть на спадковий фактор можна вплинути – згадайте історію Анджеліни Джолі. Дуже важливо особливо уважно ставитися до профілактичних обстежень та вживати необхідні заходи профілактики.

Міф 2. Рак грудей невиліковний. При виявленні раку на перших стадіях (локальний процес) та вчасному лікуванні 5-річна виживаність складає до 99%, при поширенні захворювання на регіонарні л/вузли – близько 86%, при наявності віддалених метастазів – близько 27%. Саме тому так важливі скринінгові дослідження.

Міф 3. Від раку грудей всіх лікують однаково. Ми лікуємо не захворювання, а пацієнта. Кожен пацієнт має отримувати персоналізоване лікування, що залежить від багатьох факторів, пов’язаних не лише з характеристиками пухлини, але і особливостями власне пацієнта.

Міф 4. Після операції груди ніколи не будуть гарними. Сучасні методи онкопластичних органозбережних операцій дозволяють отримати прекрасний естетичний результат, а при необхідності повного видалення молочної залози ми володіємо усіма методами її реконструкції із використанням імплантів, експандерів, власних тканин пацієнта (шкірно-м’язеві клапті з живота, спини, жир для ліпофілінгу тощо).

Важливо потрапити на консультацію до хірурга, який володіє усіма цими методиками та зможе одномоментно виконати онкологічний та естетичний етапи операції, враховуючи індивідуальну ситуацію кожного конкретного пацієнта.

Мамографію слід робити раз на рік із 40 років.

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр