КТ легень

Максимальну точність та інформативність медичної діагностики органів грудної клітки, у тому числі й легень, забезпечує комп'ютерна томографія (КТ або МСКТ). Це сучасний неінвазивний метод рентгенологічного обстеження. Його базою є створення тривимірної моделі структур організму, наприклад, грудного відділу хребта після аналізу великого кількості знімків (зрізів).

КТ легень - показання

За допомогою процедури, яка проводиться за записом у нашому Медичному центрі R+ Medical Network, фахівець оперативно та ефективно діагностує різні порушення у функціонуванні легень:

 • інфекційні ураження, включаючи вірусну пневмонію після коронавірусу;
 • пухлини та інші злоякісні утворення;
 • туберкульоз;
 • тромбоемболію легеневої артерії;
 • внутрішню кровотечу;
 • наслідки травм.

За наявності скарг на больові відчуття та дискомфорт у зоні грудної клітки, задишку, затяжний кашель, виділення крові під час відкашлювання, як правило, лікар призначає КТ.

Якщо пацієнт є курцем зі стажем або працює на шкідливих виробництвах, таке обстеження бажано робити хоча б раз на рік.

Дізнатися, скільки коштує дослідження легень за допомогою томографа, ознайомитися з цінами, а також відгуками про процедуру та лікарів можна на сайті клініки.

Коли протипоказана томографія?

Попри те, що томографічне дослідження є неінвазивним та безконтактним, існують певні моменти, які потрібно враховувати при призначенні:

 1. По-перше, є променеве навантаження, хоч і мінімальних значень (як при рентгені, плюс, доза радіації, як при польоті на літаку). Тому дітям до 14 років, а також вагітним процедуру роблять лише за наявності суворих показань.
 2. По-друге, іноді доводиться використовувати спеціальний контрастний препарат на основі йоду, який може спричинити алергічну реакцію у пацієнта.
 3. По-третє, при нирковій недостатності та інших порушеннях у роботі нирок контрастна речовина здатна надати токсичну дію на організм.

Є інші протипоказання до маніпуляції:

 • цукровий діабет;
 • патології щитовидної залози;
 • мієломна хвороба;
 • занадто великі показники зайвої ваги (обмеження обумовлені технічними характеристиками апарату);
 • підвищена нервозність та збудливість пацієнта.

Потрібно брати до уваги й наявність кардіостимулятора, оскільки метал має властивість екранувати промені та спотворювати кінцевий результат дослідження.

Види обстеження

Виходячи з типу обладнання, розрізняють спіральну комп'ютерну томографію (КТ) та мультиспіральну (МСКТ). Остання відрізняється тим, що навколо тіла пацієнта по спіралі обертається не одна, а кілька ліній детекторів, що випромінюють рентгенівські промені. При цьому трубки з випромінюванням рухаються вдвічі швидше. Що дозволяє збільшити швидкість сканування та отримати більшу кількість зрізів (зображень) органів та структур організму. Останні покоління томографів, як і апарат у нашому центрі, дозволяють виконувати процедуру як КТ, і МСКТ. Тому дані поняття тотожні один одному.

Згідно зі специфікою проведення, буває звичайна маніпуляція і з контрастуванням, коли сканування супроводжується внутрішньовенною інтродукцією контрастної речовини. Завдяки його властивості не пропускати випромінювання лікар може докладно розглянути структуру органів і тканин, відокремити патологічні ділянки від здорових.

Обстеження з контрастом складніше і триваліше, ніж без. Тому його вартість справедливо буде вищою.

Як підготуватися до КТ-дослідження легень?

Звичайна томографія не потребує попередньої підготовки. Процедура з контрастом передбачає відмову від їжі та пиття протягом 3 - 6 годин.

Оскільки сканування несприятливо впливає на плід, особливо на ранніх термінах, потрібно переконатися у відсутності вагітності.

Якщо у пацієнта була алергічна реакція легкої або середньої тяжкості на речовину, що вводиться, можливо, лікар порадить приймати деякі ліки за дві доби до сканування.

При деяких хронічних патологіях, які передбачають прийом певних медичних препаратів, може знадобитися скасування їх, щоб уникнути побічних ефектів. Так, ліки метформін, що призначаються діабетикам, доведеться припинити пити за два дні до і після процедури.

При грудному вигодовуванні має значення лише КТ із контрастом. Бажано підготувати порцію молока на два дні наперед, тому що за цей термін препарат виведеться з організму.

З собою пацієнт повинен взяти направлення від лікаря, всі супутні медичні документи та диски з попередніми дослідженнями.

У будь-якому випадку під час запису на маніпуляцію співробітники клініки забезпечать пацієнта всіма необхідними інструкціями.

Особливості розшифровки результатів комп'ютерної томографії

Клініцисти та лікарі-рентгенологи клініки R+ за 1 — 3 години проводять дослідження знімків, вивчають виписки, обстеження та інші папери пацієнта, корелюють наявні відомості з результатами томографії. Якщо документи були не надані, фахівці орієнтуються лише отримані скани.

Лікар проводить опис зображень, ставить свій підпис під діагностичним висновком та надсилає результат на електронну пошту.

Після маніпуляції пацієнт отримує диск із записом. На вимогу, можливе створення та плівки з томограмами.

Але виданий висновок не є остаточним медичним вердиктом. Це просто високоінформативний документ, на підставі якого лікар поставить діагноз і призначить адекватне лікування.

Скільки коштує КТ і де у Києві її проводять?

Комп'ютерну томографію легень можна зробити в будь-якому приватному медичному центрі в столиці, наприклад, у нашій клініці R+ на Печерську. Вартість процедури обумовлена обсягом області сканування, а також необхідністю залучення контрастної речовини. Варто враховувати, що у ціну не входить друк плівки зі зрізами. Детальну інформацію щодо цінової політики можна уточнити на сайті або в адміністраторів на рецепції.

Переваги обстеження на томографі в клініці R+

Судячи з відгуків, пацієнти не випадково обирають наш центр, щоб пройти томографічне дослідження не лише структур грудної клітки, а й усього організму.

Комфорт та якість послуги забезпечують:

 • сучасний томограф SIEMENS SOMATOM go.Now 2018 року, який гарантує відмінну швидкість та якість знімків, а також знижений променевий вплив на організм;
 • досвідчені рентгенологи та клініцисти;
 • індивідуальний запис на будь-який зручний час, без очікувань та черг;
 • санітарна обробка після кожного візиту;
 • знезаражувальні системи у всіх приміщеннях;
 • уважне та дбайливе ставлення персоналу.

КТ-дослідження легень у клініці R+ допомагає виявити ураження тканин, включаючи постковідні ускладнення, на ранніх стадіях та своєчасно отримати потрібне лікування.

Ціна - 1353 грн

Лікарі напряму

Подзюбанчук Наталія Павлівна
Подзюбанчук Наталія Павлівна
Рентгенолог, вища категорія
16
років досвіду
Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
30.12.2021
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
Згідно з даними ВОЗ рак є однією з 4-х основних причин смертності (за винятком інфекційних) у віц...
Що таке мамографія і для чого вона потрібна
24.09.2019
Що таке мамографія і для чого вона потрібна
Інформативність методу мамографії дозволяє визначити пухлиноподібні утворення доброякісного або з...
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
21.05.2021
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
Мета проекту: Привернути увагу до важливості профілактики та ранньої діагностики раку молочної за...
Щеплення від ротавірусу
07.05.2021
Щеплення від ротавірусу
Вакцинація від ротавірусу дозволить захистити дитину від висококонтагіозного гострого вірусного з...
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению КТ легень
21.01.2021

Взагалом задоволена обслуговуванням, сподобалося що все дуже швидко, злагоджена робота. Тому буду рекомендувати даний медичний центр.

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Дякуємо за відгук та рекомендації. Персонал мережі R + з любов‘ю створюють комфорт для наших пацієнтів. Будьте здорові!

18.01.2021

Центр відвідали вперше. Відношенням на рецепції і прийом лікаря залишились задоволені. Будем і дальше користуватись їхніми послугами.

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Uliana, персонал мережі клінік R+ постійно розвивається, щоб допомагати пацієнтам бути здоровими. Дякуємо за відгук для нас це важливо!

Ніна
Ніна
22.10.2020

Вчора скористалась послугами центру - кт огк. В цьому центрі обслуговувалась вперше. Приємно вразило все: ставлення персоналу до своіх клієнтів (мені терміново треба було зробити кт, по всьому місту телефонувала, не було місц , тільки тут мені допомогли, зателефонували, коли з‘явилось місце - хтось відмовився і я скористалась). Людей було багато, але ніхто нікому не заважав, ніхто не «завісав», всі розходились по кабінетах - ніяких черг! Просторі приміщення, багато світла, багато повітря, сучасні меблі , ніякоі «совдепіі»! Дуже уважні лікарі, сучасне обладнання, на мій погляд, там працюють професіонали (враження саме таке). Дякую вам всім!!! Я вчора поділилась своіми враженнями і з дітьми і з друзями. Якщо мені буде потрібна мед. допомога, я звертатимусь тільки в центр R+!

 
 
 
 
Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр