Видалення кісти яєчника

Жіноче здоров'я дуже вразливе. Кіста яєчника може розвинутися приблизно у 50 % представниць прекрасної статі. Ця хвороба може діагностуватися в будь-якому віці. Тому необхідно чітко знати симптоми патології, щоб не упустити момент, коли можна все виправити.

Часто від хвороби позбавляються шляхом хірургічного втручання. Але не варто боятися. Оперативна гінекологія вже не один рік успішно застосовується у багатьох медичних центрах. У Києві величезний комплекс послуг пропонує клініка R+. Запис на прийом пацієнт може здійснити за номером телефону, вказаному на сайті, або заповнивши просту форму там же.

Хочете знати скільки коштує прийом у лікаря? Зв'яжіться з ботом, який відповість вам в лічені хвилини. Також на офіційній сторінці легко можна знайти безліч відгуків, які допоможуть вам визначитися з вибором фахівця.

Різновиди кіст яєчника

Розрізняють декілька видів доброякісних новоутворень цього органу. Вони різняться структурою, розмірами та іншими властивостями.

Розгляньте їх:

 1. Фолікулярна. Виникає з-за порушення циклу овуляції, коли зрілий фолікул своєчасно не розірвався.
 2. Лютеїнова. Утворюється внаслідок дії гормону гіпофіза ЛГ і розвивається з жовтого тіла.
 3. Текалютеїнова. Може з'явитися на ранньому терміні вагітності з-за поганого вироблення прогестерону.
 4. Ендометріоїдна. Часто утворюється з-за гінекологічних операцій, коли здійснюється занедбаність кровотоком мукозного шару.
 5. Муцинозна. Епітеліальна пухлина може досягати великих розмірів з капсулами, заповненими слизом.
 6. Параоваріальна. З'являється з придатка яєчника, зазвичай не турбує власницю і виявляється на плановому УЗД.
 7. Дермоїдна. Є округлою оболонкою, наповненою рідким вмістом.

Деякі види не мають виражених симптомів, і дізнаються про них випадково. Одні проходять самі по собі, розсмоктуючись після пологів або лактації. Інші — підлягають негайному видаленню.

Показання до посічення кісти

Часто хвороба протікає безсимптомно. Її знаходять випадково на ультразвуковій діагностиці, коли пацієнт приходить на звичайну діагностичну перевірку. Проте є тривожні сигнали, які видає організм.

До них слід прислухатися, щоб не допустити посилювання ситуації. Серед них:

 • кров'яні виділення з піхви, не пов'язані з менструацією;
 • тягнучі болі внизу живота;
 • больові відчуття під час статевого акту;
 • проблемні місячні;
 • труднощі при сечовипусканні.

Один або декілька цих проявів повинні стати приводом для звернення до доктора. Ні в якому разі не можна їх ігнорувати. Адже такі патологічні процеси в тілі можуть говорити про серйозні захворювання.

Є випадки, коли потрібне лікарське втручання:

 • розрив або перекрут ніжки кісти;
 • поява гною;
 • ризик невиношування вагітності.

Чекати, що проблема, що виникла з нізвідки, зникне сама по собі, не варто. Лікування краще починати негайно.

Актуальні методики видалення кісти

Застосовується консервативна терапія і лапароскопія. До першого способу прибігають, коли хвору нічого не тривожить. Просто сам факт загрозливого новоутворення не дає спокою пацієнтці. У такому разі, призначають або гормональні препарати, або прибігають до вичікувальної тактики.

Таке лікування триває декілька місяців при повному лікарському контролі. Якщо упродовж періоду кіста не зменшується, а продовжується зростання, приймається рішення видалити її.

Хірургічне втручання методом лапароскопії — малотравматична операція. Її вартість цілком прийнятна, тому кожна хвора може собі дозволити зробити таку процедуру.

Звертайтеся тільки до професіоналів своєї справи. Економити на своєму здоров'ї не можна. Затягуючи із записом, ви піддаєтеся ризику запустити хворобу, яка може викликати розрив кісти. До того, на коні може виявитися і ваше життя.

Загальні протипоказання

Є деякі показники того, що до лапароскопії прибігати не слід. Таке відбувається з-за ризику зашкодити організму при його певному стані.

Тоді з операцією краще почекати й постаратися замінити її іншими способами лікування.

Це буває у випадку:

 • бронхіальної астми у стадії загострення;
 • гострих інфекційних захворювань, пережитих нещодавно.

Раніше процедуру посічення відкидали, якщо жінка була вагітною. Проте останні дослідження спростували велику небезпеку. Тому процес відділення хворої тканини від здорової успішно застосовується навіть при цікавому положенні пацієнтки.

Для більшості хворих заборони до операції не послідує. Адже вона вважається однією з найбезпечніших. Грамотний лікар повинен визначити доцільність оперативного лікування в кожній ситуації, спираючись на індивідуальні дані.

Підготовка до видалення

Лапароскопія належить до малотравматичних операцій, що проводяться в стаціонарі. Але перед нею необхідно дотримуватися деяких правил, щоб не піддаватися ризику.

До них відносяться:

 • збір аналізів в лабораторії;
 • проходження УЗД або КТ, або МРТ, флюорографії, ЕКГ;
 • здача мазка на мікрофлору.

Ще однією головною умовою буде абсолютно порожній шлунок. Тому за 10 годин не рекомендується нічого їсти. А перед самою процедурою непогано буде зробити клізму, щоб повністю звільнити вміст кишечника.

Обговорити усі питання щодо вартості усіх маніпуляцій і виписуваних препаратів можна зі своїм лікарем завчасно.

Хід операції

Її роблять в стаціонарі при загальному наркозі. В деяких випадках, коли відбуваються ускладнення — тривалість перебування на хірургічному столі затягується.

Спочатку робляться три маленькі надрізи приблизно півтора сантиметра. Усе це здійснюється спеціальним апаратом, який оснащений камерою. Це дуже зручно, оскільки хірург легко все бачить, як під мікроскопом.

Збільшене зображення дає можливість все виконати з великою точністю. Щоб ще краще збільшити огляд усередині черевної порожнини, туди поставляють вуглекислий газ. Так докторові дається можливість прибрати пухлину, не травмуючи при цьому здорові тканини.

Можливість ускладнення

При будь-якому втручанні в організм, він може реагувати по-всякому. Введення анестезії й виконування подальших маніпуляцій деяким чином відбивається на загальному стані хворого.

Після операції іноді виникають такі неприємні наслідки:

 • болі внизу живота або в області пупка;
 • здуття кишечника;
 • нехарактерні темні виділення з піхви з поганим запахом;
 • підвищена температура.

За наявності усіх або одного з вищеперелічених пунктів — негайно повідомите лікаря. Такий стан не є характерним, тому цілком може вказувати на наявність інфекції.

Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно розуміти, що звертатися слід тільки в перевірені клініки, які добре себе зарекомендували. У персоналу має бути відповідна сертифікація. А у самого закладу усі необхідні документи, що підтверджують кваліфікацію медичного центру.

Про санітарні норми навіть і говорити не варто. Приміщення повинне відрізняться стерильністю і чистотою.

Період реабілітації

Зазвичай відновлення проходить досить легко. Через декілька годин хвора може знаходитися у відділенні клініки в стані дрімоти. І це нормально. Поки увесь наркоз не вийшов, нудота або навіть блювота — цілком можливі супутники виходу з-під анестезії.

Також можливі несильні болі в перші дні. Вони легко піддаються купіруванню. Якими препаратами проводити знеболення — запитайте у доктора. У будь-якому разі, лікар повинен спостерігати процес, щоб тримати все під контролем.

Першу годину пацієнтка може сама вставати з ліжка і пересуватися. Легке запаморочення не повинне тривожити. З огляду на те, що організм ослаблений, краще утриматися від їжи. Обмежтеся вживанням води.

Одним з несподіваних симптомів наслідку операції можуть бути позачергові місячні. Не переживайте, з часом цикл прийде в норму.

Багатьох цікавить, коли можна займатися сексом без ризику для здоров'я. Утримуватися від інтиму слід мінімум два тижні. Спорт рекомендується не раніше ніж через місяць.

Плануйте вагітність від 3-х до 4-х місяців. Якщо ж зачаття сталося раніше — не впадайте в паніку. Швидше за все небезпеки для плоду не буде. Але проконсультуватися з гінекологом все ж буде не зайвим.

Скільки коштує послуга з видалення кісти

Треба розуміти, що чим раніше станеться виявлення кісти, тим простіше хвороба підлягає лікуванню. Якщо знайти захворювання на першій стадії, то можливо, хірургічна допомога і не знадобиться.

Цілком імовірно, що доктор запропонує медикаментозне розв'язання проблеми. Але якщо ж ситуація вийде з-під контролю, то оперативне втручання неминуче. Не варто боятися операції й відтягувати її.

Звертаючись за допомогою до шарлатанів, які пропонують лікуватися травами або гомеопатією, ви неминуче посилите ситуацію. Пам'ятайте, що ваше здоров'я ви повинні довірити тільки професійним фахівцям.

Якщо кваліфікований доктор вирішить, що операція потрібна, краще послухати його. Ціна залежить від декількох чинників.

До них відноситься:

 • локалізація кісти;
 • її розмір і вид;
 • загальний стан хворої.

Вартість за послугу не така велика, щоб бояться розточити свій сімейний бюджет. Пам'ятайте, що ніщо так дорого не коштує, як ваше життя. Тому, економлячи кошти, сподіватися, що все пройде саме по собі — безрозсудно. Швидше за все, запустивши хворобу, в майбутньому доведеться витратити ще більше.

Переваги клініки R+

Це багатопрофільна медична установа, яка пропонує широкий профіль послуг, включаючи:

 • первинну консультацію;
 • діагностику;
 • лікування;
 • реабілітацію.

Попри те, що в нашій команді працюють висококваліфіковані професіонали, вони систематично удосконалюють свої навички, щоб бути ще краще.

Приватний медичний центр R+ Mediccal Network знаходиться в Києві в Голосіївському і Печерському районах. Тут здійснюється не просто стандартне лікування, а створюється комплексний Центр Культури Здоров'я.

Напрями, з якими ми працюємо:

 • хірургія;
 • педіатрія;
 • неврологія;
 • гінекологія;
 • психологія;
 • кардіологія;
 • офтальмологія;
 • ортопедія та ін.

Ми нагадуємо, що робити щеплення необхідно для захисту від вірусів і бактерій. Деякі скептики бояться таких ін'єкцій з-за неперевіреного складу. Ми запевняємо, що усі препарати, які є у нас, сертифіковані та зберігаються в необхідних умовах. Клініка R+ дає можливість зробити собі й близьким різні вакцини.

Серед них:

 • Варилрікс;
 • Ротарікс;
 • Тетраксим;
 • Превенар 13;
 • Сінфлорикс;
 • Інфанрікс Гекса;
 • Хіберікс;
 • Церварікс;
 • Гардасил та ін.

Також ми пропонуємо онлайн консультацію. Ця послуга сьогодні дуже доречна, коли в умовах пандемії краще зайвий раз не виходити з будинку. Але є випадки гострої потреби при серйозних порушеннях стану організму. Тоді ми рекомендуємо все-таки знайти можливість відвідати лікаря або викликати додому.

Множинні відгуки вдячних відвідувачів можна почитати на сайті. Вони служать підтвердженням правильного напряму нашої великої місії — дарувати людям можливість насолоджуватися життям без хвороб.

Лікарі напряму

Євтушенко Тетяна Вячеславівна
Євтушенко Тетяна Вячеславівна
Акушер-гінеколог
4
років досвіду
Квашенко Валентина Павлівна
Квашенко Валентина Павлівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, доктор медичних наук, професор, вища категорія
4
50
років досвіду
1540
грн
Детальніше
Колесник Вікторія Леонідівна
Колесник Вікторія Леонідівна
Акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, кандидат медичних наук, вища категорія
4
27
років досвіду
Наумчик Олена Миколаївна
Наумчик Олена Миколаївна
Акушер-гінеколог, кандидат медичних наук, перша категорія
4
11
років досвіду
Новицька Оксана Вікторівна
Новицька Оксана Вікторівна
Акушер-гінеколог, вища категорія
22
років досвіду
Онищенко Ірина Андріївна
Онищенко Ірина Андріївна
Акушер-гінеколог, перша категорія
14
років досвіду
Пономарьова Інна Анатоліївна
Пономарьова Інна Анатоліївна
Акушер-гінеколог, вища категорія
36
років досвіду
Сапожак Інна Миколаївна
Сапожак Інна Миколаївна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук, вища категорія
4
23
років досвіду
1330
грн
Детальніше
Соломенко Ольга Миколаївна
Соломенко Ольга Миколаївна
Акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, вища категорія
16
років досвіду
Фастовець Яна Валеріївна
Фастовець Яна Валеріївна
Акушер-гінеколог
16
років досвіду
Чорновіл Тетяна Валентинівна
Чорновіл Тетяна Валентинівна
Акушер-гінеколог, вища категорія
31
рік досвіду
Шевага Олександр Ярославович
Шевага Олександр Ярославович
Керівник хірургічної служби, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, хірург
4
24
років досвіду
1540
грн
Детальніше
Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.
Кіста яєчника - Що це і чим небезпечна?
27.01.2021
Кіста яєчника - Що це і чим небезпечна?
Міома матки
28.09.2020
Міома матки
Міома матки - доброякісна пухлина, яка найчастіше виникає в тканинах гладких м’язів матки. Захвор...
Ендометріоз
28.09.2020
Ендометріоз
Ендометріоз - захворювання репродуктивної системи у жінок, яке супроводжується розростанням ендом...
Гіперплазія ендометрію
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Гіперплазія ендометрію - процес надлишкового росту внутрішньої слизової оболонки матки - ендометр...

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению Видалення кісти яєчника
Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр