Міомектомія

Міома матки — це пухлина доброякісного характеру, вона розмножується через аномальне зростання клітин. Вони формуються із-за гормональних порушень і генетичної схильності. У багатьох випадках потрібне видалення міоми. Міомектомія дозволяє позбавитися від них, зберігши матку. Таку операцію в Києві проводять лікарі клініки R+ під запис і за доступними цінами. Усі послуги (УЗД серця, ЕКГ і так далі), що надаються фахівцями, розписані на сайті, з можливістю записатися й дізнатися про їх вартість.

Міома матки вражає кожну п'яту жінку після 35 років. Хоча вони рідко переходять в злоякісні зміни (менш як 1% випадків), але можуть викликати серйозні хвороби.

Як виникають міоми матки

Причини утворення міом матки до кінця ще не вивчені. Проте, є певні чинники, які, на думку лікарів, можуть сприяти їх виникненню.

До них відносяться:

 • рання перша менструація;
 • надмірна вага й ожиріння;
 • артеріальна гіпертензія.

Деякі фахівці переконані, що причини схильності до появи цих новоутворень слід бачити в аномаліях розвитку репродуктивних органів ще у внутріутробному періоді у дівчаток. Тут безперечно впливають генетичні чинники, оскільки, міома матки може передаватися у спадок.

Останнім часом усе більш важливу роль грає стрес, який знижує вікові обмеження пацієнтів. Також вони частіше з'являються у жінок, які ще не народжували, але це не завжди так.

Симптоми

Майже у 20% жінок з міомами симптоми відсутні, тому в цій групі вони виявляються повністю випадково при обстеженні з інших причин, наприклад, під час вагітності.

Проте, може проявлятися наступне:

 • важкі й хворобливі місячні;
 • біль при статевому акті;
 • крижовий або тазовий біль;
 • аномальне часте сечовипускання;
 • закреп.

Симптоми і їх тяжкість в основному залежать від розміру пухлини або новоутворень. У міру того, як великі міоми матки продовжують рости, вони чинитимуть тиск на органи та навколишні тканини. Якщо вони досягають великих розмірів, вони можуть чинити тиск на сечовивідні шляхи, викликаючи нудоту.

Іноді новоутворення можуть бути дуже серйозними й викликати появу:

 • анемії;
 • безпліддя;
 • викиднів.

Наявність хоч би одного або декількох описаних вище симптомів — показання до термінового відвідування гінеколога.

Способи видалення міом

Після виявлення невеликих міом, не варто відразу видаляти їх за допомогою хірургічної операції. Більшість випадків проходять безсимптомно, і треба тільки спостерігати, чи не відбуваються зміни. Коли міома матки проявляє неприємні симптоми або швидко росте, лікар зазвичай призначає видалення новоутворення. Є декілька методів міомектомії, які розрізняються за застосуванням залежно від розміру і знаходження пухлин. Усі процедури з видалення новоутворень хірургічним шляхом проводяться в операційній під анестезією.

Перший спосіб — гістероскопічна міомектомія. При ній використовується спеціальний інструмент, який хірург вводить в піхву і проштовхує через шийку матки, щоб візуалізувати порожнину. Використовуючи саме цю техніку, деякі досвідчені хірурги можуть видалити невеликі поверхневі міоми вагінально.

Другий спосіб — лапароскопічна міомектомія. Цей метод аналогічний попередньому. Проте хірург також вставляє лапароскоп в черевну порожнину, щоб переконатися, що міома або операція не поширюється на стінку матки. Пухлина, яка вже поширюється по стінці матки або виходить за її межі, вимагає лапароскопічної міомектомії.

Третій спосіб — лапаротомія. Цей метод дає ефективні результати, але вимагає ретельнішого огляду пацієнтки й підготовки до проведення операції. Новоутворення при цьому віддаляються через один великий надріз в черевній частині.

Усі методи залежать від віку пацієнтки, її життєвого циклу, а також від кількості й розташування пухлин. Жінці також необхідно знати, що вона отримає і що втратить в результаті операції, і вирішити, чи приймає вона запропоноване.

Як відбувається підготовка до операції

Лікар повинен повідомити жінку про усі деталі операції. Перед процедурою гінеколог ще раз огляне пацієнтку і повідомить, які необхідно здати аналізи. Слід повідомити про усі ліки, що приймаються, а за два тижні до планованої операції не слід вживати препарати, що містять у своєму складі аспірин, вітамін Е, протикашльові та протигрипозні речовини. Лікар призначить індивідуальні рекомендації залежно від стану здоров'я під час передопераційної консультації. Головне — не приховувати ніякої інформації та не боятися ставити питання.

Залежно від виду операції може знадобитися загальна або місцева анестезія. Перша з них допоможе заснути й позбавить від болю під час проведення операції. При використанні місцевої анестезії ви можете відчути деякий тиск або поштовх, але не повинні відчуватимете біль.

Процес видалення міом

Лікування міоми залежить від багатьох чинників, включаючи розмір і розташування пухлин, вік пацієнтки й анамнезу. Зазвичай лікар приймає рішення про спостереження і можливе медикаментозне лікування.

Система видалення тканини може використовуватися для невеликої міоми. Міомектомія може підійти, якщо треба зберегти регулярні місячні та можливість завагітніти в майбутньому. Лікар проведе гістероскоп через піхву в матку. Одна сторона інструменту призначена для розрізання міоми на частини. За допомогою всмоктування дрібні шматочки втягуються, щоб очистити їх з матки. Коли усі частини будуть видалені, паличку утилізують.

При лапароскопічній міомектомії хірург робить розрізи меншого розміру в черевній порожнині. Він вводить інструмент в ці розрізи, щоб відкрити матку і визначити місцезнаходження міоми. Потім хірург розрізає її на дрібніші частини. Новоутворення віддаляється через один з менших розрізів. Хірург закриває їх медичною стрічкою. Пов'язки потрібні, щоб рани залишалися чистими.

Ускладнення після видалення новоутворень

На жаль, міомектомія пов'язана з ризиком відновлення міоми в матці. Це трапляється майже у 40% жінок. Якщо у пацієнта схильність до появи новоутворень, висока ймовірність нових пухлин незабаром після проведення процедури. Після операції іноді розвиваються спайки матки. Незалежно від способу видалення міоми серйозні ускладнення рідко можуть виникнути.

Реабілітація після операції

Незалежно від використовуваного методу міоми видаляють після менструації в першій фазі циклу (до 14-го дня). Швидше за все, жінка тоді не вагітна, і в ці дні менше кровотеч, як під час процедури, так і після неї.

Відновлення залежить від типу процедури. Це також залежить від того, виникнуть проблеми або ні. При виписці з лікарні лікар пропише знеболюючі, розповість, як потурбуватися про себе, і обговорить обмеження, що стосуються дієти та вправ.

Упродовж двох тижнів після процедури пацієнтові слід обмежити фізичні навантаження. Повне відновлення відбувається приблизно за шість тижнів, після чого жінка може повернутися до нормального повсякденного функціонування. Вагітність після міомектомії слід планувати як мінімум через 6 місяців після операції.

Скільки коштує міомектомія

Міома матки може виникнути у будь-якому віці і є поширеною патологією у жінок. Саме тому питання, скільки коштує процедура з видаленням новоутворень, першим виникає у потенційних пацієнтів. У Києві такими операціями займається приватна клініка R+. Прийом у лікарів відбувається за записом. Вартість процедури уточнюється у співробітників телефоном або через сайт клініки. Окрім цього, завжди можна звернутися до співробітників телефоном в робочий час клініки або ж написати в чаті на сайті.

Компанія має в штаті понад 130 співробітників, що спеціалізуються на різних напрямах. На сайті клініки вказані усі послуги, що надаються, а також є відгуки від інших пацієнтів, що звернулися. Для тих, хто бажає підтягнути форму компанія пропонує провести операцію боділіфтинг.

Чому варто звернутися в клініку R+

Медичний центр R+ при лікуванні пацієнтів піклується про доброзичливе обслуговування і якісну допомогу в розв'язанні проблем зі здоров'ям. 

Головні переваги нашої клініки в Києві:

 • багатопрофільність;
 • великий досвід лікарів;
 • обслуговування пацієнтів на високому рівні;
 • регулярне підвищення навичок і знань співробітників;
 • комплексне розв'язання проблем;
 • точна діагностика й установка діагнозу.

Також можна проглянути відгуки про сам медичний центр і фахівців внизу головної сторінки або ж поділитися своєю думкою. На сайті в розділі ціни вказана актуальна вартість на будь-яку послугу, що робиться клінікою.

Лікарі напряму

Євтушенко Тетяна Вячеславівна
Євтушенко Тетяна Вячеславівна
Акушер-гінеколог
4
років досвіду
Квашенко Валентина Павлівна
Квашенко Валентина Павлівна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, доктор медичних наук, професор, вища категорія
4
50
років досвіду
1540
грн
Детальніше
Колесник Вікторія Леонідівна
Колесник Вікторія Леонідівна
Акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, кандидат медичних наук, вища категорія
4
27
років досвіду
Наумчик Олена Миколаївна
Наумчик Олена Миколаївна
Акушер-гінеколог, кандидат медичних наук, перша категорія
4
11
років досвіду
Новицька Оксана Вікторівна
Новицька Оксана Вікторівна
Акушер-гінеколог, вища категорія
22
років досвіду
Онищенко Ірина Андріївна
Онищенко Ірина Андріївна
Акушер-гінеколог, перша категорія
14
років досвіду
Пономарьова Інна Анатоліївна
Пономарьова Інна Анатоліївна
Акушер-гінеколог, вища категорія
36
років досвіду
Сапожак Інна Миколаївна
Сапожак Інна Миколаївна
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук, вища категорія
4
23
років досвіду
1330
грн
Детальніше
Соломенко Ольга Миколаївна
Соломенко Ольга Миколаївна
Акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, вища категорія
16
років досвіду
Фастовець Яна Валеріївна
Фастовець Яна Валеріївна
Акушер-гінеколог
16
років досвіду
Чорновіл Тетяна Валентинівна
Чорновіл Тетяна Валентинівна
Акушер-гінеколог, вища категорія
31
рік досвіду
Шевага Олександр Ярославович
Шевага Олександр Ярославович
Керівник хірургічної служби, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, хірург
4
24
років досвіду
1540
грн
Детальніше
Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.
Кіста яєчника - Що це і чим небезпечна?
27.01.2021
Кіста яєчника - Що це і чим небезпечна?
Міома матки
28.09.2020
Міома матки
Міома матки - доброякісна пухлина, яка найчастіше виникає в тканинах гладких м’язів матки. Захвор...
Ендометріоз
28.09.2020
Ендометріоз
Ендометріоз - захворювання репродуктивної системи у жінок, яке супроводжується розростанням ендом...
Гіперплазія ендометрію
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Гіперплазія ендометрію - процес надлишкового росту внутрішньої слизової оболонки матки - ендометр...

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению Міомектомія
Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр