УЗД вен нижніх кінцівок

В організмі людини кровоносні судини служать для кровопостачання основних органів кров'ю і поживними речовинами. Усі кровоносні судини з'єднані в спільну систему. У числі іншого, це означає, що захворювання або патологія однієї ділянки кровоносної системи схильні до поширення інфекції або ускладнення на всі судини, а через них — на інші органи.

УЗД діагностика — сучасний неінвазивний, точний і недорогий метод дослідження, який дозволяє оцінити стан кровоносних судин, наявність патологій і новоутворень, патологічних змін розмірів, тощо.

УЗД судин нижніх кінцівок: для чого робити

Судини нижніх кінцівок, особливо вени, часто схильні до деформації. При слабкості венозних стінок, сидячій або стоячій роботі, зайвій вазі (під вагою крові вена починає розтягуватися). Венозні клапани, які перешкоджають зворотньому току крові, перестають повністю перекривати просвіт вени.

Через поганий кровотік у ногах деформуються вени, з'являються трофічні виразки. Можливі також ускладнення в інших відділах кровоносної системи. Розвивається тромбоз — утворення тромбів. Небезпека тромбів у тому, що тромб може відірватися з потоком крові та потрапити в мозок та інші органи, викликати закупорення судин і крововилив.

Щоб попередити тромбоз, необхідно обстежити судини нижніх кінцівок. Якщо зовнішні вени легко обстежуються візуально, то глибокі вени можна вивчити тільки за допомогою УЗД.

Є декілька способів проведення УЗД нижніх кінцівок.

 • Традиційне УЗД. Це звичайне ультразвукове дослідження за допомогою спеціального сканера, яке показує форму й розташування судин, прохідність, діаметр отворів, тощо.
 • Ультразвукова доплерографія. При цьому методі ультразвуковий сигнал відбивається не від стінок судин, а від еритроцитів. За рахунок цього можна побачити в режимі реального часу потік крові, його швидкість, уповільнення в місцях звуження судин.
 • Внутрішньосудинне УЗД. При цьому методі датчик УЗД вводиться всередину кровоносної судини. Зазвичай цей метод використовують у судинній хірургії, щоб оцінити результати операції.
 • Ангіографія. Рентгенографія вен із використанням реагенту. У цього методу дослідження багато протипоказань, потрібен комплекс додаткових обстежень, тому застосовують його не часто.

Кому й коли потрібно робити УЗД судин нижніх кінцівок

Дослідження вен за допомогою УЗД необхідно:

 • пацієнтам зі слабкими стінками судин;
 • пацієнтам з ускладненим сімейним анамнезом;
 • після операції на венах ніг;
 • для профілактичного скринінгу після 40 років.

Крім того, доплерографію і традиційне УЗД вен на ногах призначають при наступних симптомах:

 • варикозна хвороба;
 • набряки, судоми, болі в ногах;
 • порушення пульсу в ногах;
 • різкий набір ваги, у тому числі при вагітності;
 • цукровий діабет.

Як проходить процедура дослідження

Традиційне УЗД і доплерографія проводяться неінвазивно, у спеціальному кабінеті. Пацієнт розташовується у зручній позі, шкіра обробляється гелем, сканер переміщається шкірою, зображення показується на чорно-білому моніторі.

Повністю роздягатися для процедури не потрібно, треба оголити тільки нижні кінцівки. Лікар-діагност спостерігає клінічну картину і фіксує стан кровоносних судин. Незабаром після закінчення процедур пацієнту видається висновок.

Підготовка до доплерографії і традиційного УЗД

Для проведення УЗД вен особливої ​​підготовки не потрібно. У день перед обстеженням пацієнт повинен уникати факторів, через які судини приходять у високий тонус.

Серед них:

 • активні фізичні навантаження;
 • кофеїн та інші стимулятори;
 • алкоголь, цигарки.

Крім того, УЗД вен не рекомендується при запальних шкірних захворюваннях або відкритих ранах у місці проведення дослідження.

Вартість УЗД і доплерографії судин нижніх кінцівок

 • традиційне УЗД;
 • дуплексне сканування;
 • консультація флеболога.

Як записатися на УЗД судин нижніх кінцівок?

Якщо ви хочете записатися на процедуру ультразвукового дослідження ножних вен у Києві, залиште на сайті контактні дані: ПІБ, номер телефону, зручний час для відвідування клініки. Після відправки заявки з Вами найближчим часом законтактують співробітники колл-центру, щоб уточнити деталі й записати Вас на консультацію.

 

Лікарі напряму

Неділько Анатолій Анатолійович
Неділько Анатолій Анатолійович
Медичний директор, хірург, флеболог, вища категорія
15
років досвіду
Сакевич Дмитро Павлович
Хірург, судинний хірург
6
років досвіду
Парковка
Безкоштовний wi-fi
Оплата картою
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
30.12.2021
Скринінг раку легень із застосуванням низькодозової КТ (НДКТ) ОГК може врятувати життя.
Згідно з даними ВОЗ рак є однією з 4-х основних причин смертності (за винятком інфекційних) у віц...
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
21.05.2021
Проект R+ «Бережи Себе, Ridna!»
Мета проекту: Привернути увагу до важливості профілактики та ранньої діагностики раку молочної за...
Щеплення від ротавірусу
07.05.2021
Щеплення від ротавірусу
Вакцинація від ротавірусу дозволить захистити дитину від висококонтагіозного гострого вірусного з...
Гіменопластика
19.04.2021
Гіменопластика
Гіменопластика - це відновлення незайманості хірургічним шляхом. Проводиться методом зшивання гім...
Стимуляція овуляції
19.04.2021
Стимуляція овуляції
Стимуляція овуляції – це допоміжний метод репродуктивної медицини, що здатний вирішити проблему б...
Вагінальний кандидоз
16.04.2021
Вагінальний кандидоз
Вагінальний кандидоз (молочниця) - це грибкове ураження слизової оболонки піхви, яке викликають у...
Кольпіт (вагініт)
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)
Вагініт (кольпіт) - це запальне захворювання слизової оболонки піхви, інфекційного або неінфекцій...
Полікістоз
12.04.2021
Полікістоз
Полікістоз (синдром полікістозних яєчників Штейна-Левенталя) - це одне з найпоширеніших захворюва...
Порушення менструального циклу
12.04.2021
Порушення менструального циклу
Порушення менструального циклу - це одна з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога.
Ендопротезування суглобів
12.04.2021
Ендопротезування суглобів
Ендопротезування суглобів - хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої кісткової ткан...

Записатися на прийом:

Запис на прийом
Ми отримали Вашу заявку про замовлення дзвінка. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом для уточнення всіх деталей.
Дякуємо, що обрали Медичний Центр R+.
Пацієнт:
Телефон:
Отзывы по направлению УЗД доплерівське судин кінцівок (вени та артерії)
Соляник Ольга Григорівна
Соляник Ольга Григорівна
27.03.2024

Майже 2 роки тому відкрила для себе чудовий медичний центр R+ (клініка R+ Medical Network). Спокійна та розслаблююча атмосфера цього медичного закладу примушує забути про свої проблеми та хвороби. Протягом 2 років я зверталася до клініки R+ Medical Network неодноразово і завжди отримувала справжню професійну допомогу! Лікар УЗД Шеремет Вікторія Володимирівна, гінеколог Соломенко Ольга Миколаївна, оториноларинголог Сіліна Людмила Петрівна - всі ці лікарі дуже кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи, чуйні люди, тактовні і уважні. У березні 2024 року мені довелося звернутися за консультацією до хірурга та медичного директора центру – Неділько Анатолія Анатолійовича. Мої враження від консультації та проведеної операції суперпозитивні. Анатолій Анатолійович – це лікар з великої літери, який має не тільки велику професійну майстерність, але й глибоке відчуття психічного стану свого пацієнта. Чуйне відношення до хворого, бажання дізнатися про всі аспекти хвороби, надання корисних порад, як спеціаліста, зрозумілі пояснення способів лікування і виникнення хвороби, приємне та уважне спілкування з пацієнтом і, навіть гумор, викликають радість від відвідування такого лікаря. Розкажу про дрібниці (але чи є дрібниці, коли ти хворий і знервований через свою хворобу). Після невеличкої операції та ночі без сну в мене трішечки закрутилася голова. Людяність і уважність Анатолія Анатолійовича та медичних сестричок дійсно вразила! Примусили лежати, швидко принесли води, за лічені хвилини поміряли тиск та сердечний ритм, накапали корвалолу і кожну хвилиночку питали про самопочуття. До кабінета лікаря я заходила із сльозами на очах і страхом в серці, а вийшла з посмішкою і радістю в душі. Що тут можна добавити? Велика щира подяка і уклін за людяність та професіоналізм чудовому хірургу Неділько Анатолію Анатолійовичу і всьому персоналу клініки R+ Medical Network. P.S Радують око затишні комфортні та ідеально прибрані приміщення клініки. Мене, як жінку, дуже тішить чистота та гарне облаштовування в туалетних кімнатах центру. На всі 200%. Персонал на ресепшн медцентру R+ – це обличчя ввічливості, тактовності, організованості, спокою і терплячості.

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Ольго, дякуємо за довіру, нам безмежно приємно, що Ви з нами довгий час та задоволені якістю надання медичних послуг. Ми радіємо, що атмосфера, яку ми створюємо для Вас, допомагає розслабитися та відпустити проблеми, Ваші слова надихають. Заради здоров'я та комфорту наших клієнтів, ми підібрали команду кращих фахівців, які з любов'ю до своєї справи та з турботою про Вас підходять до розв'язання питань профілактики та лікування. Дякуємо, що відмітили злагоджену роботу всієї команди R+ ми працюємо заради Вас. Бажаємо міцного здоров'я!

Стоянова Анна
Стоянова Анна
29.03.2021

Дуже вдячні лікарю УЗД практики Жєрдєвої Ользі Вікторівні за її професійність та людяність. Не кожного дня бачиш лікаря, якому не все одно на твою дитину. Залишились позитивні емоції після прийому! Рекомендуємо!!!

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Анно, Жердєва Ольга Вікторівна лікар вищої категорії, дуже професійна, уважна до дрібниць та турботлива. Ми дуже раді, що у Вас залишились позитивні емоції після прийому, а найголовніше, що Ви задоволені результатом. Дякуємо за відгук. Будьте здорові!

02.02.2021

Приємні враження від медичного центру. Ввічливий персонал, гарна атмосфера, кваліфіковані лікарі.

 
Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Sergei, дякуємо за зворотній зв’язок. Ми раді, шо візит в медичний центр залишив позитивні враження. Будьте здорові!

Вікторія
Вікторія
16.12.2020

Дуже рекомендую клініку R+! Кваліфікований персонал, починаючи від ресепшн, а найголовніше- лікарі!
Була на консультації у гастроентеролога Бутько Інни Сергіївни, уролога Малиновського Ігора Володимировича. Лікарі дуже компетентні та уважні. Допомогли з питаннями моїх звернень. Також хочу відмітити лікарів УЗД. Все чітко і змістовно пояснюють.
Сервісом та якістю наданих послуг задоволена на всі 100000%!

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Доброго дня, Вікторія. Найвища подяка для команди R+ це коли пацієнт одужав та задоволений якостю наданих послуг ! Вдячні Вам за відгук. Будьте здорові!

Елена
Елена
14.12.2020

Дуже сподобався прийом у доктора УЗД Дмитрик Олени Миколаївни. Дякую

Відповідь клініки R+ Medical Network
R+ logo

Добрый день, Елена. Спасибо за обратную связь, для нас очень важно знать какие впечатления оставил визит к доктору. Будьте здоровы!

До лікарень і лікарів маю ще з дитинства певні упередження, але для Марка хочу створити інший досвід. Якщо похід до лікаря то завжди до привітного чарівника, вчу Марка, що лікарі це неймовірна професія і це для нас "community helpers " спробували нову клініку R+ Medical Network , зробили узі і отримали консультацію кардіолога.
Клініка дуже інклюзивна, кругом пандуси і привітні дівчата+шрифт брайля, все яскраве на завершення ще і подарунок дитині дали, бо впевнені, що візит до лікаря має бути позитивним.
А ще задумалась над роботою лікарів, добре, коли новини хороші і дитина сміється разом з батьками після прийому, а в складних випадках не уявляю як оголошувати сумні новини.
Здоров'я нашим діткам і гарних новин лікарям!

07.08.2018

Абсолютно задоволена. Сучасне обладнання, прекрасні лікарі. Достойна клініка, мабуть найкраща в цьому районі міста

Залишити відгук

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр