Жировий гепатоз

29.10.2019Обновлено 14.01.2021

Жировий гепатоз, або по-іншому жирова дистрофія печінки  являє собою патологію, що характеризується надмірним накопиченням ліпідів в клітинах печінки. Дане надлишкове відкладення жирової тканини, що супроводжується порушенням функцій печінки, може спровокувати навіть таке, більш серйозне захворювання, як цироз. Відзначимо, що печінка - один з основних органів, який бере безпосередню участь в ліпідному обміні.

Найчастіше подібне накопичення ліпідів спровоковано реакцією такого органу, як печінка, на різного роду ендогенні та екзогенні інтоксикації.

Кожен компетентний лікар відповідної галузі знає, що таке жировий гепатоз і як його лікувати. Однак в будь-якому випадку терапії гепатоза завжди передує точна діагностика і консультація гастроентеролога.

Жировий гепатоз: симптоми

Жировий гепатоз симптоми передбачає не надто характерні. Найчастіше ознаки даного захворювання відразу не виявляються, а діагностується воно випадковим чином. Все з огляду на те, що гепатоз, розвиваючись досить повільно, передбачає різні стадії, одна з яких і зовсім супроводжується ураженням серцево-судинної системи. Однак при важких стадіях, коли спостерігається підвищення органу, присутній відчутний дискомфорт (тяжкість) в області правого підребер'я. Крім того, людина, маючи жировий гепатоз печінки, також може страждати на безсоння і надмірну, нетипову втому, слабкість.

Жировий гепатоз: причини виникнення

Жировий гепатоз причини для виникнення передбачає різні. Зазвичай це порушений обмін речовин, що виник через непридатність організму сприймати інсулін, що викликає також і порушення вуглеводного поряд з ліпідним обміном. Серед факторів ризику, що провокують розвиток гепатоза, такі:

  • діабет;
  • деякі типи гепатиту;
  • збільшені ферменти печінки;
  • підвищений холестерин в крові;
  • зловживання алкоголем;
  • прийом деяких лікарських препаратів;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • неправильне харчування (надмірне вживання жирної їжі);
  • абдомінальне ожиріння (надлишкове відкладення жиру зокрема в області живота);
  • спадковість.

Чи можна вилікувати жировий гепатоз печінки?

Жировий гепатоз печінки лікування передбачає системне, так як дане захворювання супроводжується різноманітністю причин виникнення. Саме тому важливо в даному випадку направити всі сили на усунення причини за рахунок корекції способу життя і харчування. Більш того, як такої терапії від гепатоза не передбачено. Звичайно, лікарем призначаються деякі препарати, але вони спрямовані на купірування симптоматики синдрому порушеного всмоктування і травлення, а також на відновлення всіх функцій біліарної системи і печінки, на зняття запального процесу і по можливості гальмування розвитку захворювання. Як лікарські препарати виступають різноманітні гепатопротектори, що перешкоджають руйнуванню клітинних мембран печінки, а також стимулюють регенерацію таких клітин печінкової паренхіми, як гепатоцити.

Жировий гепатоз і дієта – це два невід'ємних поняття, адже найчастіше він розвивається через переїдання і, як наслідок, надмірну вагу (ожиріння). Таким чином, профілактика полягає в правильному харчуванні і щоденних фізичних навантаженнях для зниження маси тіла. Останні, до речі, істотно впливають на формування чутливості організму до інсуліну. Також дуже важливо виключити вживання спиртного і деяких лікарських препаратів (якщо ви приймаєте їх), які можуть негативно впливати на клітини печінки.

Автор:

Гастроентеролог, дієтолог, Стаж 19 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр