Затримка місячних: 5 причин

14.01.2020Обновлено 14.01.2021

Місячні – це фізіологічний процес, який притаманний усім жінкам репродуктивного віку, якщо вони не вагітні на цей момент. Однак нерідко через той чи інший збій в організмі у жінок виникають проблеми, а саме – затримка місячних. З чим це може бути пов'язано – зараз розберемося!

Почнемо з того, що при менструації відбувається так зване відторгнення ендометрію, що, власне, і супроводжується кровотечею. Тривалість самих місячних – приблизно від 3 до 5 днів, але знову таки все індивідуально і даний період, як і періодичність менструації, може різнитися, залежно від тих чи інших факторів. Відзначимо, що норма затримки місячних, яка дозволяє поки що «не бити на сполох», не більше 5-ти днів. Тобто – затримка місячних 4 дні – ще можна чекати, а затримка місячних 10 днів, наприклад, вже не є нормою.

Причиною затримки, вірніше припинення місячних, крім різних збоїв в організмі, може бути менопауза. Даний період означає, що жінка вже не знаходиться в репродуктивному віці і більш не здатна завагітніти. Зазвичай менопауза настає орієнтовно в 50 років, однак нормальними межами в цілому вважаються 45-55 років.

Говорячи про те, що впливає на місячні однозначно, це гормони. Адже саме вони відіграють важливу роль в безпосередній активації таких процесів, як статеве дозрівання і менструальний цикл в тому числі. Більш того, раптова дратівливість, зміни настрою, збільшення висипань на шкірі – все це також вплив гормонів. Таким чином, гормональний збій – безумовно може стати причиною того, чому може бути затримка місячних. Однак, є і інші чинники, що впливають на даний жіночий цикл.

Чому може бути затримка місячних

Інші, крім гормонального фону або вагітності з періодом лактації, але не менш поширені фактори, що впливають на місячні, однозначно присутні в житті кожної жінки. Це і втома, і недосип, і багато іншого.

Затримка місячних: 5 причин

Серед найбільш топових чинників, які гальмують відповідний процес, такі:

 • Стрес (напевно, це найпоширеніша причина, що впливає на місячні, так як жіночий організм неймовірно чутливий до такої захисної реакції, як стрес, до того ж, спровокувати стрес може все що завгодно – не тільки перенапруження і хвилювання, але і кліматичні зміни, і важка фізична робота, і багато іншого).
 • Порушений режим сну (відсутність нормального режиму також вважається свого роду стресом; в ідеалі жінці потрібно спати не менше 8 годин на добу, адже якісний сон – це запорука здоров'я, відмінного самопочуття і гарного зовнішнього вигляду).
 • Прийом оральних контрацептивів (через те, що такі препарати містять особливі компоненти, що посилають сигнал в мозок, нібито необхідних гормонів організму досить, вони ж і не дають фолікулостимулюючому гормону працювати як треба).
 • Різка втрата або набір ваги (сюди ж можна віднести надмірні фізичні навантаження, які призводять до астенічному синдрому, на що швидко реагує делікатна ендокринна система; також дисфункція такого роду проявляється через надлишок або ж нестачу жирової тканини в організмі, що трапляється при ожирінні або при сильній худобі відповідно; тут може спостерігатися затримка місячних 5 днів і набагато більше).
 • Полікістоз (досить поширене явище, що провокує порушення в плані вироблення гормонів, що, в свою чергу, перешкоджає овуляції і, звичайно ж, циклічності менструацій; тут кількість днів без місячних варіюється дуже по різному, в залежності від індивідуальних особливостей жінки).

затримка місячних

Що робити, якщо затримка місячних

З огляду на те, що затримка місячних причини передбачає різноманітні, аж до серйозних захворювань, варто в будь-якому випадку звернутися до компетентного гінеколога. Він допоможе зрозуміти, чому затримка місячних сталася, а також при необхідності призначить ті чи інші діагностичні заходи, визначивши потім ефективний план терапії і корекції способу життя. Крім того, лікар, виходячи з гормонального фону, який буде зрозумілий після здачі аналізів, визначить, скільки може бути затримка місячних безпосередньо для вас. Можливо при тій чи іншій виявленій патології затримка буде очікувана і зрозуміла, що дозволить вже не турбуватися про неї, а переключитися на питання щодо усунення першопричини.

 


Читайте також  "Перші ознаки вагітності в перші дні". Гінеколог розповідає про 5 основних симптомів вагітності та чи може бути вагітність під час менструації.


 

Звичайно, затримка місячних 2 дні, наприклад, це ще не привід сильно турбуватися. Однак для того, щоб зовсім запобігти збоям в своєму жіночому організмі, не забувайте про деякі правила. Отже, щоб в якійсь мірі попередити порушення менструального циклу, варто:

 • дотримуватися режиму сну, а також праці і відпочинку;
 • не експериментувати з різними дієтами;
 • стежити за вагою, не налягати на солодке, мучне і жирне;
 • не забувати про корисні жири, такі необхідні саме жіночому організму (Омега-3);
 • не приймати безконтрольно ті чи інші ліки, а тільки за призначенням лікаря;
 • уникати надмірної втоми і стресових ситуацій;
 • не вести безладне статеве життя, щоб уникнути ЗПСШ;
 • стежити за своїм здоров'ям в цілому, проходячи планові профілактичні огляди у гінеколога, навіть коли нічого не турбує.

Автор:

Акушер-гінеколог, вища категорія, Стаж 10 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр