Захворювання нирок: перші симптоми

03.12.2019Обновлено 14.01.2021

Такий орган, як нирки, вважається фільтром нашого організму. Саме нирки, щодня пропускаючи через себе величезну кількість рідини і потім виводячи кінцеві продукти метаболізму, сприяють правильному функціонуванню організму.

З огляду на те, що такий орган виконує багато важливих функцій, захворювання нирок може призвести до розвитку різних досить-таки серйозних інших захворювань. При цьому, існує безліч факторів розвитку ниркових захворювань, проте трапляється, що такого роду патологія вроджена.

Найчастіше вражаються нирки через захворювання у вигляді діабетичної нефропатії, сечокам'яної хвороби, гідронефрозу, пухлин, ниркової інфекції, пієлонефриту, ниркової недостатності і т. д.

Причини виникнення тих чи інших проблем з нирками полягають в порушенні їх здатності фільтрувати токсини, а також виводити необхідну рідину з організму. Також провокуючими факторами є зловживання алкоголем, курси хіміотерапії, прийом анальгетиків довгий час.

Симптоми і ознаки захворювання нирок

Симптоми захворювання нирок проявляються різноманітно і часом можуть мати схожість з симптоматикою інших патологій. Найчастіше ознаки хворих нирок  це мутний відтінок сечі, набряклість, больові відчуття в спині (як раз в області нирок).

Крім того, симптоми хвороби нирок проявляються у вигляді мішків під очима, сухості шкіри блідого або іноді жовтуватого відтінку, зміни кількості сечі (частіше - її зменшення), нетиповою стомлюваністю і слабкістю поряд з підвищеною температурою тіла і головними болями.

Також серед перших ознак ураження даного парного органу  легкий озноб і загальний дискомфорт, що нерідко плутають з ознаками застуди.

У будь-якому випадку, якщо ознаки захворювання нирок явні і очевидні, а також не схожі для вас на ознаки інших захворювань, важливо своєчасно звернутися до компетентного лікаря за допомогу, а саме - отримати консультацію уролога /терапевта/сімейного лікаря. 

Симптоми хвороби нирок у жінок

Безпосередньо симптоми захворювання нирок та інфекцій сечостатевої системи у жінок виявляються в:

 • частих сечовипускання і больових відчуттях під час такого процесу;
 • зміні кольору сечі і появі сторонніх домішок в ній;
 • порушеному сні;
 • відчутті холоду;
 • задишці, а також набряклості кінцівок і обличчя;
 • підвищеній температурі тіла;
 • болях внизу живота (в районі матки), в надлобковій зоні і в області попереку (що нерідко також плутають з менструальними болями);
 • втраті апетиту, блювання та нудоти;
 • високому артеріальному тиску;
 • нетриманні сечі.

Крім того, симптоми хвороби нирок у жінок іноді виявляються і у вигляді гнійних виділень і присутності крові в сечі. В цілому всі подібні симптоми нерідко маскуються під гінекологічні проблеми. Тому іноді потрібен огляд відразу декількох фахівців.

Симптоми захворювання нирок у чоловіків

Відзначимо відразу, що найчастіше ознаки хвороби нирок у чоловіків схожі з ознаками ураження даного органу у жінок.

Отже, у чоловіків проблеми з нирками симптоми припускають також у вигляді:

 • загальної слабкості і нетипової стомлюваності;
 • болів в області нирок;
 • помутніння сечі;
 • порушеного сечовипускання і зміни кількості сечі;
 • блювоти і нудоти іноді;
 • ознобу і підвищеної температури;
 • невеликих набряків.

Також саме чоловікам часто в даному випадку властива підвищена пітливість, спрага, важкість в підшлунковій, розлад травлення у вигляді проносу або, навпаки, запору.

Болі в нирках причини

Болі в нирках причини припускають різні з огляду на те, що захворювань даного парного органу досить-таки багато. Кожна з ниркових патологій відрізняються як своїми причинами, так і симптоматикою. Біль, наприклад, зокрема завжди локалізується в області самих нирок, а ось його інтенсивність і характер можуть різнитися.

Щоб виявити точну причину болю в нирках, варто звернутися до лікаря, так як поставити діагноз самостійно дуже складно. Зазвичай же серед причин, після здачі відповідних аналізів, виділяють різного роду захворювання, де нирковий біль як симптом. Крім того, до причин болю даного парного органу відносять раніше перенесені на ньому операції, що вплинули на структуру нирок, а також скупчення каменів або піску в нирках, нирковий тромбоз та інше.

Важливо, що часто біль у нирках симптоми передбачає схожі з іншими проблемами, так як біль в районі попереку, наприклад, можна прирівняти до болю хребта і т. д.

Говорячи про терапію захворювань нирок, відзначимо, що в цілому, є консервативні методи і хірургічні. У першому випадку лікування здійснюється корекцією харчування і лікарськими препаратами, що знімають спазми, поліпшують процес сечовипускання, що знімають запальний процес і т. д. Також в даному випадку призначають медикаменти, які усувають больовий синдром.

У другому випадку при хірургічному лікуванні за показаннями вдаються до таких маніпуляцій, як нефротомія (видалення частини або ж повної нирки), нефростомія (малоінвазивна процедура по відновленню відтоку сечі), стентування (процес для нормалізації прохідності сечовивідних шляхів).

Автор:

Сімейний лікар, Стаж 5 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр