Висока температура без симптомів. Що робити?

23.01.2020Обновлено 14.01.2021

Чому спостерігається підвищення температури тіла? У чому причина і що з цим робити? Висока температура – ознака того, що організм почав боротьбу. Але з чим саме він бореться? З вірусом, інфекцією, бактеріями? Причина високої температури може бути різною, і в цій статті ми розповімо про найпоширеніші причини.

Нормальна (і здорова, згідно світовій медичній практиці) температура тіла 36.6. Не рідко можуть бути незначні відхилення в мінус або в плюс, але це ще не означає, що є привід для переживань. Наприклад, показники в 36.5 або 36.7 можуть бути абсолютно нормальним явищем, так як на температуру може вплинути навіть елементарна втома в кінці робочого дня або після важких фізичних навантажень. Висока температура найчастіше інформує нас про те, що в організмі є запальний процес, а імунітет негайно включився в боротьбу. Є таке поняття, як субфебрильна температура, коли показник 37.0 – 38.0 на термометрі видно кожен день, а видимих ​​причин на це немає. У такому випадку важливо пройти ретельну діагностику організму на предмет наявності запального процесу або інфекції. Своєчасне виявлення першопричини дозволить приступити негайно до правильного лікування.

Причини появи високої температури:

  • Інфекційне захворювання;
  • Вірус або застуда;
  • Аутоімунне захворювання;
  • Гормональний збій;
  • Онкологія;
  • Запальне захворювання (нирки, сечовий міхур, кістки, жіноча і чоловіча статеві системи);

Також температура може підвищитися після деяких медичних маніпуляцій. Наприклад: як результат вакцинації або видалення зуба. І це нормально, не варто лякатися. Переконайтеся, що стрибок температури – не результат вакцинації або походу до стоматолога з подальшим видаленням зуба, і тільки після цього приступайте до діагностики. Як правило, під час консультації, лікар ознайомлюється з уже існуючими аналізами і результатами медичних оглядів, вислухує скарги і після цього дає направлення на необхідні для діагностики аналізи і огляди.


Читати також: "Низька температура тіла. Що робити?"


Чим небезпечна висока температура?

Коли здається, що все тіло горить, все це супроводжується моторошним ознобом і загальною слабкістю, звичайно, є переживання не тільки за власне здоров'я, а й життя. Температура 40 може привести до летального результату, тому важливо розуміти, що робити в разі високої температури і як врятувати себе чи життя іншої людини.

Высокая температура без симптомов R+

Якщо не збивається висока температура у дорослого, необхідно підібрати жарознижуючий засіб. Як правило, доросла людина вже знає, який саме засіб допомагає їй, але якщо є сумніви, лікар допоможе підібрати потрібний жарознижуючий засіб. Температуру до 38,5 лікарі не рекомендують збивати. Вище – вступають в силу жарознижуючі. Як ми написали вище, позначка термометра на 40 – це небезпека не тільки для здоров'я, але і для життя. В такому випадку, може пошкоджуватися головний мозок і починаються незворотні процеси в організмі.

У дитини температуру також необхідно збивати жарознижуючим, але для дітей – свої засоби. Краще за все, коли призначення робить педіатр або швидка допомога. Останнім часом багато дискусій навколо питання про те: «А чи варто кутати дитини в теплу ковдру при високій температурі?». Раніше вважалося, що цей прийом при домашньому лікуванні обов'язковий. Сьогодні є інша думка: не потрібно дитину кутати, а якщо мова йде про немовлят, то краще навіть зняти памперс, щоб дитина не парилася, і її шкіра дихала. У будь-якому випадку, краще всього проконсультуватися у лікаря, якому ви довіряєте і після цього прийняти рішення, якій позиції дотримуєтеся ви.

Висока температура у дитини, як і дорослої, може викликати лихоманку. В такому випадку, необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Якщо температура висока, але не є небезпечною для життя (зазвичай до 38.5), домашнє лікування буде супроводжуватися не тільки жарознижувальними засобами, а й великою кількістю теплих напоїв. Рекомендується теплий (саме теплий, а не гарячий) чай з лимоном, малиною, смородиною. У зимовий сезон, коли в розпалі застуда і вірусні захворювання, завжди прийдуть на допомогу заморожені ягоди малини або смородини, з яких можна зробити корисний чай для підняття імунітету. Звичайно, не забувайте і про мед.

У процесі лікування і кілька тижнів після, імунітет потребує посиленої підтримки. Саме тому рекомендується утриматися від надмірних фізичних навантажень, а також дбайливо ставитися до свого організму в холодну пору року (теплий одяг, взуття, не перебувати довго на холоді). Також проконсультуйтеся з лікарем, які препарати для підтримки імунітету вам підійдуть. Курс може тривати від двох тижнів і навіть до кількох місяців, при необхідності.

Бережіть себе і будьте здорові!


Записатися на прийом до терапевта

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Автор:

Сімейний лікар, Стаж 5 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр