ТОП-5 причин частого головного болю

11.11.2019Обновлено 14.01.2021

В цілому головний біль являє собою один з найпоширеніших симптомів, який може вказувати на різні патології або бути самостійним захворюванням.

Частий головний біль істотно погіршує якість життя, перешкоджаючи роботі й виконаннюю навіть простих щоденних дій. Зважаючи на це, багато людей вважають, що краще маскувати такого роду симптоматику різними медикаментами самостійно. Однак, як показує практика, це нерідко загрожує погіршенням стану тому, що «заглушивши» сам біль — не усувається справжня причина його виникнення. Саме тому важливі планові профілактичні обстеження, які дозволять виявити порушення та отримати ефективні рекомендації від лікаря.

Частий головний біль: 5 причин

Постійний головний біль провокується абсолютно різними причинами, але є ТОП-5 причин, які виділила невропатолог Томах Ірина Володимирівна, це:

  • Гаджети: через те, що без них життя людини практично неможливе сьогодні, вони досить-таки негативно впливають на організм і мозок зокрема. Додавши сюди постійне перебування за комп'ютером або ж телевізором, часті головні болі стають неминучі. Особливо часто страждає в такому випадку шийно-комірна зона, через що порушується кровообіг і, як наслідок, спостерігаються головні болі, а іноді й запаморочення.
  • Стреси: даний фактор також часто впливає на виникнення головного болю, причому сам стрес може бути викликаний не тільки переживаннями або нервовими перенапругами, а й наприклад, строгою дієтою, недосипом, акліматизацією і поганою екологією, дефіцитом свіжого повітря.
  • Індивідуальні особливості організму: в такому випадку провокативним фактором може бути все що завгодно — проблеми з поставою, наслідки гіподинамії, стрибання артеріального тиску, і навіть деякі проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Нерідко схильність до болю голови відносять до спадкової, через що важливо в цілому вести здоровий спосіб життя і не забувати про профілактику багатьох захворювань, наприклад, шляхом фізичних навантажень, масажу, насичення свого раціону овочами й фруктами і т. д.
  • Мігрені: як первинна форма головного болю, мігрень може бути спровокована чим завгодно — сильним запахом або яскравий світлом, гучним звуком або навіть тим чи іншим продуктом. В даному випадку важливо виявити та усунути "фактори-провокатори" мігрені.
  • Циркадні ритми: це так звані різкі зміни ритму життя, що характеризуються, наприклад, відсутністю сну вночі (змінна робота), знаходженням в іншій країні з відповідно іншим часовим поясом, надлишком інформації, екстремальними атмосферними коливаннями й т. д. Зазвичай такий  біль проходить, після того, як відновлюється звичний нормальний ритм життя.

Крім того, сильний головний біль на постійній основі може виникати через переважання занадто солоної їжі в раціоні, твердої подушки, приймання деяких ліків. Також частий головний біль може бути викликаний тривалим перебуванням людини в занадто жаркому середовищі або навпаки переохолодженням, шкідливими звичками по типу куріння і зловживання алкоголем, а також підвищеним внутрішньоочним тиском і гіпертонією.

Види головного болю

Загалом головний біль ділиться на:

  • Первинний (той, який є самостійним захворюванням).
  • Вторинний (той, який викликанний іншими причинами / захворюваннями).

До первинного головного болю відносяться: кластерний біль, мігрень і головний біль напруги. Вторинний ж виникає в результаті хвороб конкретних органів або численних порушень в організмі в цілому.

Головний біль: лікування 

Лікування головного болю залежить від його причини, частоти та інтенсивності. Для призначення результативного лікування, особливо при болі абсолютно незрозумілого характеру, варто пройти якісну діагностику або повне обстеження організму.

Автор:

Невропатолог, перша категорія, Стаж 9 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр