Субфебрильна температура. Чому вона виникає?

29.01.2020Обновлено 20.01.2021

Нормальний середній показник температури тіла — 36.6 градусів за Цельсієм, але іноді спостерігається підвищення без видимих ​​на те причин. Температуру називають субфебрильною, коли спостерігається підвищення до 38 градусів. Насправді, підвищення температури тіла не виникає на порожньому місці. У цій статті ми розповімо про те, як розпізнати субфебрильну температуру і які на це є найпоширеніші в медичній практиці причини. Про це поняття багато інформації в клініках, лікарі намагаються інформувати своїх пацієнтів, щоб в разі прояву порушень здорової норми, людина могла своєчасно звернутися за медичною допомогою. Буває так, що підвищення спостерігається тиждень-другий, потім зникає. Проходить місяць, і воно повертається. Це означає, що проблема нікуди не пішла.

Вона залишилась і вимагає негайного вирішення.

Що таке субфебрильна температура?

Бути проінформованим — важливо. Особливо, коли справа стосується власного здоров'я або здоров'я близьких.

Температура 37.1, яка тримається від декількох днів до декількох тижнів і не є результатом застуди або будь-яких інших діагностованих захворювань, і є субфебрильною. Таким поняттям прийнято вважати показники від 37.0 до 37.9 градусів.

Важливо: вона може приходити в норму, наприклад, вранці, але протягом дня знову підвищується.

Давайте ще раз уточнимо і підведемо підсумок для формулювання: субфебрильна температура — підвищення від 37.0 до 37.9 градусів. Пошук причини може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Справжня проблема фіксується після ретельної діагностики організму (аналіз крові загальний, на певні віруси або бактерії, флюорографія і т.д.). Дуже важливо не затягувати зі зверненням до лікаря, а зробити це якомога швидше при перших ознаках захворювання.

Підвищення температури — це реакція імунітету на запальний процес в організмі або інфекцію. Таким чином, імунна система активно включається в боротьбу з «ворогом». Вона сигналізує про те, що стався збій. Щось не так: можлива причина — інфекція. Можливо, «закрався» вірус або якийсь інший збудник хвороби.

 


Читати також: "Як відновити мікрофлору кишечника." Дізнайтеся які причини порушення мікрофлори кишечника та яких правил дотримуватися щоб покращити здоров'я і допомогти своєму організму.


 

Субфебрильна температура. Причини:

 • Анемія;
 • Кишкові паразити;
 • Туберкульоз;
 • СНІД;
 • Токсоплазмоз;
 • Сепсис;
 • Захворювання щитовидної залози;
 • Порушення гормонального фону (варіант норми — у вагітних жінок);
 • Вірусний гепатит;
 • Кишкова інфекція;
 • Онкологічне захворювання;

Вище найпоширеніші причини, через які тіло може «подавати сигнали» тривоги. До речі, є ще одна природна причина у жінок, про яку важливо знати. Температура у жінок може підвищуватися в період овуляції і це природний, абсолютно нешкідливий процес в організмі.

Цікава інформація: згідно зі статистикою, 2% населення планети мають температуру тіла 37 і навіть трохи вище — як норму. Звичайно, якщо раніше ви ніколи такого за собою не спостерігали, але, раптом, помітили підвищення без видимої причини, необхідно звернутися до лікаря і пройти ретельну діагностику організму. Своєчасна діагностика — це запорука успішного лікування з мінімальною ймовірністю ускладнень.

Субфебрильна температура у дитини. Що робити?

Перше, і найголовніше, — переконайтеся, що це не «температурний хвіст». Так називають підвищену температуру як результат перенесеної застуди або вірусного захворювання. Багато батьків починають панікувати, виявивши у дитини температуру, наприклад, 37, але забувши при цьому, що зовсім недавно дитина перенесла ГРВІ. І «температурний хвіст» може триматися як кілька днів, так і кілька тижнів.

Субфебрильна температура у підлітка або дитини дошкільного віку може бути викликана низкою причин: проблемні зуби, інфекція в носоглотці, запалені мигдалини і багато іншого. Тут важливо звернутися до грамотного лікаря, який проведе діагностику і визначить правильно причину для призначення подальшого курсу лікування. Звичайно, дитина не завжди може пояснити вам свій стан. Підвищення температури може супроводжуватися млявістю, тому при найменших змінах стану дитини (якщо тільки це не втома після фізичних навантажень, наприклад, або важкого навчального дня) — вимірюйте температуру тіла.

Субфебрильна температура R+Medical Network

Нерідко температура вдень підвищується, але до вечора зникає повністю. Саме так субфебрильна температура і проявляється в більшості випадків, хоча є і різні варіанти коливань цифр протягом доби. Звичайно, це доставляє істотний дискомфорт, але ваше завдання — знайти причину і почати ефективне лікування.

Тривале підвищення температури тіла називають «тривалий субфебрилітет невідомої етіології» — в тих рідкісних випадках, коли не вдається знайти причину кілька тижнів і навіть місяців. Найчастіше причина визначається після здачі аналізу крові. Які саме показники потрібно знати — вам скаже лікар і дасть направлення на аналізи. Своєчасна діагностика дозволить швидко впоратися не просто з підвищенням температури тіла, але з причиною, а це і є найголовніше.

 


Записатися на прийом до терапевта

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Автор:

Терапевт, алерголог, перша категорія, Стаж 12 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр