Промивання мигдалин

12.12.2019Обновлено 14.01.2021

Промивання мигдалин (вони ж гланди), як один з поширених методів консервативної терапії хронічного тонзиліту, призначається за наявності в лакунах гланд патологічного вмісту.

Відзначимо, що тонзиліт - це запалення мигдалин, що найчастіше протікає в хронічній формі. Таке поширене захворювання легко піддається терапії, але, на жаль, багато хто не відразу розпізнають симптоматику подібного запалення або ж займаються самолікуванням. Більш того, просто приймання антибіотиків в даному випадку не завжди є доцільним, бо рано чи пізно організм стає резистентним до них. Уже в такому випадку і рекомендується санація мигдалин.

Лікування тонзиліту в Києві допоможе здійснити багатопрофільний медичний центр R+. Тут кваліфікований ЛОР знає, як очистити мигдалини і як провести потрібну діагностику на предмет протипоказань до подібної процедури.

Коли потрібно промивання лакун мигдаликів

При прогресуванні хронічного запалення мигдалин, в них починаються накопичуватися лейкоцити, а також різного роду хвороботворні мікроорганізми. Це і заповнює всі так звані «шляхи» до гланд, можливий навіть гній в горлі. Якщо не вжити заходів, проблема не зникне. В такому запущеному випадку лікарі призначають вже видалення гланд (по типу тонзилектомії).

Щоб уникнути хірургічного втручання важливо своєчасно - при першій же симптоматиці і дискомфорті - звернутися до лікаря і не допустити розвитку хронічної хвороби за допомогою такої процедури, як промивання лакун мигдаликів.

Основним показанням до проведення промивання для лікаря вважається видима «пробка», яка виникає в області мигдаликів через запалення. В цілому промивання гланд часто призначається якщо спостерігаються:

 • часте загострення тонзиліту в хронічній формі;
 • запалення навколо мигдалин;
 • часті ангіни;
 • больові відчуття в районі шийних лімфовузлів;
 • надмірна, нетипова стомлюваність і слабкість поряд з іншими вищепереліченими симптомами.

Які є методи промивання мигдалин

Звичайно, крім хронічного тонзиліту, є й інші причини того, що утворюється гній на гландах. Спровокувати його можуть:

 • ті чи інші травми (ушкодження слизової і, як наслідок, інфекція)
 • ангіна (як збудник - стрептококи й стафілококи)
 • іноді ларингіти й фарингіти;
 • кісти;
 • наліт від вживаної їжі (якщо є передумови - найчастіше від кисломолочних продуктів)
 • грибкові захворювання;
 • хвороби зубів та ясен.

Залежно від того, що стало фактором виникнення запалення і, відповідно, необхідність в такій процедурі, як чистка мигдалин, залежить і метод їх промивання. Підготовка в даному випадку передбачає відмову від їжі орієнтовно за час до процедури. До речі після процедури також не можна пити і їсти протягом 1 години.

Методи промивання мигдалин можуть бути такі:

 • Із застосуванням спеціальної канюлі та шприца (в нього набирається антисептичний розчин, але шприц для таких випадків вважається одноразовим. Проводить тільки лікар);
 • Із застосуванням спеціального апарату (вважається багатофункціональним, з його допомогою відсмоктується все необхідне й також шляхом антисептичного розчину промивається).

Які протипоказання 

Протипоказань до промивання мигдалин не так багато, але вони все ж є. Це гострі інфекційні захворювання, туберкульоз, злоякісні новоутворення, а також гіпертермія (незрозумілого походження підвищена температура тіла).

Відзначимо, що перед такого роду процедурами, як промивання лакун мигдаликів, важливо пройти всі потрібні, а саме - призначеними лікарем - діагностичні заходи, як раз таки не предмет наявності або ж відсутності протипоказань.

Де можна промити мигдалини в Києві

Промивання лакун мигдаликів в Києві можна здійснити практично в будь-якій приватній клініці. Однак, важливо щоб це робив професіонал для максимально якісно проведеної санації і попередження рецидиву можливого запалення.

Промивання мигдалин в Києві в медичному центрі R+ дозволить звільнитися від дискомфорту, а також зняти запальний процес або ж запобігти його виникненню, зробивши, наприклад, профілактичне промивання.

 

Автор:

Отоларинголог, Стаж 12 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр