Перші ознаки вагітності в перші дні

28.11.2019Обновлено 20.01.2021

Для початку важливо розуміти різницю між ембріональним і акушерським термінами. Останній, наприклад, відраховують від першого дня останньої менструації жінки, з огляду на більш простого підрахунку, адже точну дату зачаття, як і овуляції, визначити цілком складно. Таким чином, більш точна в плані симптоматики є ембріональна вагітність.

Виникають найперші ознаки вагітності до затримки, проте жінка часто плутає їх з ознаками прийдешніх місячних, тим більше якщо зачаття не планувалося. Важливо своєчасно звернутися за кваліфікованою допомогою і отримати консультацію гінеколога.

Коли з'являються перші ознаки вагітності

Симптоми вагітності можуть бути індивідуальні. Буває й зовсім відсутність першої симптоматики протягом декількох тижнів. Але цей момент також індивідуальний через те, що менструальний цикл у всіх різний - з різною тривалістю. До цього моменту багато жінок також можуть помічати початкові, скажімо так, характерні «дзвіночки» відповідного положення.

5 перших симптомів вагітності

  • тягучих больових відчуттів внизу живота;
  • нетипової втоми і сонливості;
  • чутливості грудей;
  • зміни стану шкіри;
  • частих сечовипускань.

Також перепади настрою, зміна смакових переваг, іноді навіть мажучі кров'янисті виділення. Перевірити вагітність на 1 тижні практично не можна. Апарат УЗД точно не зафіксує ніяких змін, а тест на вагітність також краще робити хоча б по закінченню 10-14 днів з моменту передбачуваного зачаття.

Після першої - вже на 4-6 тижні - в якості початкових симптомів також можуть виступати безпосередньо сама затримка і набухання в грудях, нудота, запаморочення, безпричинні зміни температури тіла (кидати в жар або, навпаки, морозить), іноді навіть головні болі, а також дискомфорт в попереку (як ніби при менструації).

Чи може бути вагітність при місячних

Як визначити вагітність до затримки розібралися, але як ідентифікувати вагітність, якщо місячні все-таки пішли? В даному випадку, як стверджують компетентні гінекологи, виділення на ранніх термінах можливо і практично завжди, не знаючи про вагітність, жінки плутають їх з початком самої менструації. Зазвичай такого роду виділення припиняються трохи раніше, ніж місячні, а відбувається це через те, що запліднена яйцеклітина, яка прикріплена до стінки матки, може бути причиною невеликих кров'яних виділень.

Перші ознаки вагітності до місячних проявляються слабо і найголовніше, на що орієнтується жінка затримка. Незважаючи на це, деякі не визначають затримку відразу, так як у багатьох менструальний цикл нестабільний. Його нестабільність може бути обумовлена ​​різними факторами гормональним збоєм, стресами, іншими проблемами зі здоров'ям.

Чи може бути вагітність при місячних? - однозначно ні. Якщо пішли саме місячні, це означає, що яйцеклітина запліднена не була. 

Помітивши при вже відомому положенні будь-якого незрозумілого характеру вам виділення, особливо кров'янисті, краще звернутися за професійною допомогою до лікаря. Швидше за все жінку в такому випадку покладуть на обстеження, але це необхідно для запобігання можливих ризиків.

Що робити якщо ви виявили перші ознаки вагітності

Якщо ви виявили ознаки в перші дні, після передбачуваного зачаття, необхідно звернутися до гінеколога. Якщо ж ваш статус підтвердився, по-перше, не нервуйте, незалежно від того запланована це вагітність чи ні, а по-друге, відмовтеся відразу ж від шкідливих звичок, якщо вони у вас є (куріння, алкоголь), скоригуйте раціон і дотримуйтесь рекомендацій лікаря. 

Також лікар може порекомендувати відмовитися від прийому антибіотиків, якщо ви їх п'єте, відмовитися від приймання гарячих ванн, а також відмовитися від надмірних фізичних навантажень і підняття важких предметів.

Крім того що потрібно змінити свій спосіб життя (харчування, частіше гуляти на свіжому повітрі, зміцнювати імунну систему), важливо також бути на обліку у свого гінеколога і спостерігатися у нього протягом всього періоду вагітності. Він буде планово призначати вам різні аналізи і обстеження для контролю.

Перше ж УЗД може бути проведено на 8-14 тижню, все залежить від індивідуальних особливостей конкретного випадку. В цілому ж під час всього періоду виношування передбачається три планових УЗД (в 8-14 тижнів, далі - в 20-24 тижнів, потім - в 32-34 тижні). За конкретним призначенням лікаря можуть, звичайно ж, проводитися і додаткові позапланові ультразвукові дослідження вагітної. Жінку це не повинно лякати, так як це необхідно для прийняття своєчасних при потребі заходів і, відповідно, щоб уникнути різних ускладнень.

Автор:

Акушер-гінеколог, вища категорія, Стаж 10 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр