Педіатр про імунітет - приватний медичний центр R+

24.10.2019Обновлено 28.04.2021

Ми часто говоримо про імунітет, як про реакцію імунної системи конкретної людини.

Але що таке колективний імунітет? Як він може допомогти тим, хто особливо потребує захисту?

Історичні та наукові факти свідчать про те, що у більшості правильно вакцинованих людей виробляється достатній рівень антитіл, щоб не захворіти цією інфекцією або перенести її в практично непомітній формі без можливості заразити оточуючих. Створюється колективний імунітет, який захищає тих, хто за медичними показаннями не може вакцинуватися, а також ослаблених дітей, у яких імунна відповідь недостатньо висока.

Середній рівень здатний уповільнити поширення хвороби, але не забезпечує надійного захисту нещеплених. При досить високому рівні вакцинації, шляхи поширення хвороби ефективно блокуються. Інфекція не поширюється швидко, на її шляху занадто багато вакцинованих людей, тому більшість населення (навіть якщо не отримали щеплень) захищені.

Педіатр про імунітет - приватний медичний центр R+ Фото - 1

Але якщо ви все ж вирішили відмовитися від вакцинації, важливо пам'ятати ще про дещо. Людині, після того як віна піддалася ймовірній небезпеці, — наступивши, наприклад, на іржавий цвях або була укушена собакою, — радять зробити щеплення. Ці щеплення (за винятком повітряних планових імунізацій) представляють собою гіперіммунну сироватку і виробляються з використанням крові. І тут виникають нові труднощі:

  1. Через чужорідний білок такі препарати можуть викликати важкі алергічні реакції, анафілаксію.
  2. Для тих християн, які дотримуються біблійної точки зору в використанні крові, може гостро постати питання совісті, так як ці сироватки містять фракції крові.
  3. На жаль, але в нашій країні часто відбуваються перебої з постачанням тієї чи іншої вакцини, сироватки. І часто трапляється, що коли вона потрібна, її немає. Чи готові ви впорається з цими труднощами?

Ми не зможемо захистити себе, якщо не будемо думати про інших.

Але що зробити, щоб мінімізувати ризик розвитку побічних реакцій на вакцину у вашого малюка? Відповідь Вам нададуть наші педіатри. Також вони допоможуть скласти графік вакцинацій для вашого малюка і підберуть відповідні вакцини.

Гарного всім здоров'я.

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр