Низька температура тіла. Що робити?

23.01.2020Обновлено 20.01.2021

Як ви знаєте, здорова норма температури тіла – 36.6. Але бувають випадки, коли норма «відхиляється», йде на зменшення або навпаки – зростає. У цій статті ми розповімо про те, що таке низька температура, чому трапляється зниження і що з цим робити?

Температура нижче 36 градусів – це гіпотермія. Смертельно небезпечним вважається зниження до 33. Найпоширеніша причина – переохолодження. Коли повітря тепліше поверхні нашого тіла, організм починає віддавати своє тепло. Особливо небезпечно, якщо переохолодження було тривалим, а захист від холоду – поганий: відсутність теплого взуття, одягу, інших захисних засобів.

Як швидко гіпотермія себе проявляє? Як правило, між початком впливу холоду і зниженням температури проходить 1-2 години. Досить швидко і реагувати на зміни потрібно негайно (про це ми детально розповімо нижче).

Причини зниженої температури тіла

  • Не тільки переохолодження стає причиною зниження температури тіла. Навіть елементарно харчування з недоліком поживних речовин здатне дати збій в організмі. Коли з харчуванням надходить мало енергії, все що залишається тілу – працювати на знос. Виробляється мало тепла, а це – прямий шлях до виснаження і зниження 36.6 до більш низьких показників. Не дозволяйте організму використовувати ресурс, який зовсім не призначений для підтримки життєздатності. Нехай ця місія дістається правильному і збалансованому харчуванню. При бажанні, ви можете самостійно більше дізнатися про продукти, які дають необхідну нам енергію.
  • Недосипання також позначається негативно не тільки на загальному стані. Звичайно, одна або дві недоспані ночі – не підстава для переживань і точно не привід негайно бігти за градусником. Систематичний недосип здатний привести до гіпотермії.
  • Адаптація до нових кліматичних умов. Різкий перехід з тепла на холод не потішить ваше тіло, воно може сигналізувати про це, давши збій в температурі. Адаптація повинна бути м'якою. Намагайтеся якомога тепліше одягатися і не перебувайте тривалий час на холоді і вітрі без надійного захисту у вигляді теплого одягу, взуття.

Читати також: "Висока температура без симптомів. Що робити?"


Які симптоми гіпотермії?

Розділимо симптоматику на 4 блоки, в залежності від температури.

  • Від 35 до 36: тремтіння, загальна млявість і відсутність звичної активності, шкіра стає блідою, а кінцівки – холодними.
  • Від 35 до 34: тремтіння посилюється, реальність насилу сприймається, помутніння свідомості.
  • Від 34 до 33: тремтіння стає дуже сильним, людина не може самостійно пересуватися, шкіра стає попелястого відтінку, не виключені галюцинації.
  • 33 і нижче: мова нерозбірлива, дуже сильне тремтіння, людина не розуміє, що відбувається навколо і втрачає зв'язок з реальністю. Як правило, при такій температурі настає смерть.

Як підвищити температуру?

В першу чергу – надіти теплий і сухий одяг. Теплі светр, шарф, шапка, рукавиці, шкарпетки. Все, що необхідно для зігріву. У домашніх умовах не зайвою буде ковдра або шерстяний плед. Якщо людина може рухатися і показник не критичний (34 або 33 градусів), можна виконати кілька фізичних вправ з помірним навантаженням.

Також рекомендовані харчування й напої, які наситять організм великою кількістю енергії. Це можуть бути злакові, шоколад, бульйон або суп, теплий чай або кава. Підійде також тепле молоко. Напої і їжа не повинні бути занадто гарячими.

Для підняття температури важливо діяти якомога швидше. Найкраще, коли з моменту зниження до моменту першої допомоги пройшло не більше однієї години. Ці правила допоможуть вам правильно зреагувати в критичній ситуації. Хто знає, може ви рятуєте свою або чиєсь життя.


Записатися на прийом до терапевта

Ознайомитися з цінами та послугами


 

 

Автор:

Сімейний лікар, Стаж 5 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр