Лікування цервіциту

18.11.2019Обновлено 14.01.2021

Локалізується дане про запалення або в цервікальному каналі, або в самій матці (найчастіше, у вагінальному відділі). Діагностують цервіцит на основі кількісного визначення патогенних антигенів, які заносять найчастіше ззовні (під час статевого контакту, наприклад).

Розрізняються такі основні типи цервіциту:

  • Екзоцервіціт (запалення вагінальної ділянки шийки матки, яке виникає через кольпіту, ерозії та інші подібні запальні процеси слизової оболонки піхви).
  • Ендоцервіцит (запалення слизової оболонки цервікального каналу, яке спровоковано дією інфекції або бактерій).

Компетентний фахівець знає, що таке цервіцит і як його ефективно лікувати. У будь-якому випадку, призначенням терапії, завжди передує огляд та консультація у гінеколога.

Цервіцит симптоми

Цервіцит симптоми передбачає різноманітні, все залежать від його стадії. В цілому ж симптоматика зазвичай проявляється у вигляді:

  • свербіння в піхві;
  • слизисто-гнійних або просто гнійних виділень з цервікального каналу;
  • кровоточивості на постійній основі.

Іноді жінки відзначають ознаки у вигляді міжменструальних вагінальних кровотеч і патологічного болю.

Легка форма такого захворювання, як цервіцит, протікає майже без симптомів, що і ускладнює ранню діагностику, важливу для якісного лікування після.

Цервіцит причини

Цервіцит причини передбачає абсолютно різні. Серед них і генетичні аномалії, і збій в імунній системі, і ЗПСШ. Однак виділяють ряд факторів, що підвищують ризик розвитку запалення шийки матки. Це фактори на кшталт:

  • частої зміни статевих партнерів;
  • алергічної реакції на контрацептиви або засоби особистої гігієни (тампони і т. д.);
  • травм шийки матки;
  • гормонального збою;
  • ВПЛ.

Хронічний цервіцит

Хронічний цервіцит часто викликаний ураженням слизових цервікального каналу різноманітними бактеріями і вірусами. Виходячи з причини виникнення хронічного запалення такого роду і відповідно стану слизової, а також наявності супутніх патологій репродуктивної системи, симптоматика проявляється по-різному: іноді у вигляді підвищеної секреції цервікального слизу, а також відчутного тягнучого болю в нижній частині живота, а іноді виділеннями зовсім не рясними і нехарактерними.

Хронічний цервіцит може провокувати виснаження або ж потовщення слизового і інших верств шийки матки, а також посприяти поширенню інфекційних захворювань.

Цервіцит лікування

Цервіцит лікування передбачає у вигляді противірусних, знеболюючих, антибактеріальних та інших препаратів такого плану. Також рекомендовано місцеве лікування з метою нейтралізації запального процесу.

Якщо спостерігається вже хронічний цервіцит, лікування відбувається також за рахунок консервативних методів. Поряд з тим важливо також при хронічному захворюванні відновити природну мікрофлору піхви.

Профілактика захворювання

З огляду на те, що майже завжди причина цервіциту криється в зараження статевим шляхом або ж грубому порушенні правил особистої гігієни, найправильнішим засобом профілактики такого захворювання вважається метод запобігання від інфікування. Здійснюється це за рахунок бар'єрних контрацептивів. Крім того, з профілактичною метою необхідно планово проходити огляди у гінеколога, а також здавати всі необхідні стандартні мазки і цитологію.

Автор:

Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, Стаж 18 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр