Корекція мочки вуха

20.08.2019Обновлено 14.01.2021

Корекція мочки вуха – усунення вроджених дефектів або набутих деформацій нижньої третини вушної раковини (часточки вуха). Мочка вуха може бути занадто великою або довгою, недорозвиненою, пошкодженою в результаті травм або носіння сережок. Вікові зміни тканин (провисання і в'ялість шкіри) також призводять до деформації мочки вуха. Найбільш поширеними операціями по корекції мочки вуха є зменшення розміру або зміна форми мочки, а також формування мочки вуха при її відсутності.

Мочка вуха розташована на нижньому полюсі вушної раковини і складається з жирової клітковини, яка покрита шкірою. Дефекти мочок вуха можуть бути вродженими або набутими внаслідок травм і захворювань, а також старіння людини. Корекція мочок вуха може включати в себе збільшення або зменшення вушної часточки, зміну форми, усунення її асиметрії і деформацій після опіків, поранень, проколювання, розривів і т. д.

Мочки вуха, як і інші частини тіла, схильні до інволюційних змін

З віком кількість підшкірної жирової клітковини в них зменшується, і мочки стають більш тонкими і менш наповненими. Втрата пружності і в'ялість шкіри мочок вуха веде до утворення зморшок і птоз (відвисання). Пластична корекція при віковому старінні мочок вуха змінює їх форму, усуває зморшки і створює необхідне наповнення.

Корекція подовженої мочки вуха вирішується просто і швидко – видаленням частини мочки вуха. Розріз виконується з внутрішньої сторони мочки, через нього перерозподіляється жирова тканина, потім видаляються надлишки шкіри. Операція займає 15-20 хвилин і виконується зазвичай під місцевою анестезією.

Корекція відстовбурченої мочки вуха досягається шляхом видалення її частини, висічення шкіри в завушній області і зміщення хряща в нижній частині вушної раковини.

Все частіше сьогодні пластична хірургія стикається з необхідністю відновлення розірваних мочок вуха

Велика частина розривів мочок вуха пов'язана з носінням важких сережок, що розтягують і розривають мочку вуха під власною вагою або в результаті необережних дій пацієнта, а також модою на, так звані, "пробійники" (тунелі вуха).

Операція з відновлення мочки вуха виконується амбулаторно під місцевою анестезією. Після освіження країв дефекту виробляють їх зшивання шляхом накладення вузлових швів на підшкірну клітковину і шкіру. Таку ж методику застосовують і в разі корекції вроджених ущелин мочок вуха. При необхідності для відновлення розщепленої мочки вуха використовують додатковий пластичний матеріал. Після операції мочка вуха заклеюється невеликою пластирною пов'язкою, яку знімають через 7-10 днів. Корекція рубців на мочці вуха досягається мікрошліфовкою шкіри. Повторне проколювання мочки вуха можливе після закінчення 3-х місяців після її відновлення.

Для корекції вікових змін мочок вуха з метою досягнення ефекту їх наповнення і омолодження можуть використовуватися гелі-філери. Тривалість ефекту від застосування наповнювачів в області мочок вуха пов'язана з невисокою метаболічною активністю і відсутністю рухів.

При повній відсутності мочки вуха виконується її відтворення з використанням тканин в області вушної раковини у вигляді клаптів на поживній ніжці, іноді потрібна вільна пересадка трансплантата, взятого з мочки здорового вуха.

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр