Як збити температуру дитині в домашніх умовах

24.09.2019Обновлено 14.01.2021

Ми можемо використовувати Ібупрофен або Парацетамол. Важливо правильно розрахувати дозу даних препаратів. Вона розраховується на кілограм маси тіла дитини і ні в якому разі не на вік.

Спосіб вживання і дозування

Дозування Ібупрофену це 10 мг. на кілограм, Парацетамолу 15 мг. на кілограм. Наприклад, вага дитини 13 кг, 13 х 10 — це 130 мг., в 5 мл сиропу Ібупрофену міститься 100 мг., це означає, що нам потрібно 6,5  мл.

Найзручніше запам'ятати — для класичного сиропу Нурофен вагу дитини ділимо навпіл отримуємо необхідну дозу.

Як правильно використовувати:

  • після того, як ви дали жарознижуючий сироп, варто почекати початку його дії. Зазвичай максимальний ефект настає через одну годину, а у деяких випадках через півтори години. Якщо по закінченню даного часу температура не знизилася навіть незначно (наприклад: було 39°C, через годину 38,5°C вже добре), можна використовувати жарознижуюче з іншою діючою речовиною. Наприклад ви використовували Ібупрофен, тоді можна дати Парацетамол. Після того як дали друге жарознижувальне варто зачекати початок дії. Інтервал між однойменними препаратами 6-8 годин.

Що робити якщо у дитини піднялася температура

Якщо температура досить висока, дитина себе погано почуває — необхідні методи зниження температури — фізичні. Можна використовувати прохолодний водний компрес, змочивши рушники у воді кімнатної температури, покласти на лоб і великі судини, такі, як сонна артерія, стегнова артерія (в паху). Якщо дитина зовсім маленька, обов'язково зніміть підгузники.

Роздягнути дитину максимально, але так, щоб було комфортно (наприклад залишити майку і шкарпетки), таким чином покращуючи тепловіддачу. Обов'язково поїти дитину, але якщо дитина відмовляється, варто допоювати зі шприца. Часто буває так, що дитину морозить при різкому підйомі температури. В цьому випадку, можна розтерти холодні кінцівки. При досягненні температурного піку, спазм проходить самостійно, тому застосовувати препарати, в інструкції яких немає показань до зняття перефирического спазму судин — не рекомендовано.

Коли потрібно збивати температуру?

у дитини температура

В першу чергу важливо звернути увагу на самопочуття дитини. Часто дітки при високих цифрах себе прекрасно почувають, активні і апетит не страждає. У такому випадку досить спостерігати, поїти і не перегрівати. Але коли дитина млява, примхлива, відмовляється від їжі, ми можемо дати жарознижуючі і при 37,8°C. Є категорія дітей у яких температура досить швидко досягає максимуму і погано збивається і якщо ви знаєте про таку особливість дитини, не варто чекати 41°C, можна дати жарознижуючі і при 38°C.

Так само є діти, у яких температура вище 38°C може викликати несприятливі наслідки (наприклад, діти зі зневодненням або з судомами в анамнезі). Такі діти повинні отримувати жарознижувальні набагато раніше, за рекомендаціями лікаря.
Не варто забувати, що водні процедури не протипоказані при підвищеній температурі, при хорошому самопочутті.

Що робити, якщо температура не знижується зовсім

Якщо ви вже дали Ібупрофен, Парацетамол і після кожного препарату минула година, використовували всі фізичні методи, напоїли дитину, але температура не знизилася навіть на 0,3-0,5 градуса, варто звернутися до лікаря, для з'ясування подальшої тактики. Не забувайте, якщо ви самостійно будете використовувати незліченну кількість різних медикаментів, ви можете погіршити стан дитини і не дати можливості лікарю застосувати відповідний препарат.

Коли не потрібно чекати

Негайно зверніться до лікаря, якщо:

  • дитина не може пити (не плутати з не хоче!) або смоктати молоко;
  • судоми у дитини;
  • температура 41°C;
  • температура різко впала нижче 35,5°C;
  • температура супроводжується блювотою, головним болем, висипом;
  • дитина не реагує на звернення або будь-які маніпуляції з нею.

Консультація педіатра

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
ГіменопластикаПродовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт)Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр