Як починається бронхіальна астма

02.12.2019Обновлено 14.01.2021

Бронхіальна астма, являється хронічним захворюванням легенів, передбачає порушення прохідності бронхів, що викликає симптоматику у вигляді кашлю, задухи, задишки і почуття дискомфорту у грудях.

Дане неінфекційне захворювання передбачає запальний характер, а порушення прохідності бронхів виникає через контакт з різними алергенами. До того ж, астма бронхіальна, що супроводжується спазмом гладкої мускулатури у відповідь на навколишні дратівливі чинники, може бути спровокована алергенами харчових продуктів, пилку рослин, побутової хімії і багато чого іншого.

Правильно підібрана терапія допомагає при гіпоксії контролювати її симптоми, що вважається важливим в процесі її лікування. Кваліфікований і компетентний в даному питанні лікар знає, що таке бронхіальна астма, а також, як її правильно і ефективно лікувати. Однак, перед застосуванням терапії, вам обов'язково знадобиться професійна консультація пульмонолога і алерголога.

Бронхіальна астма: причини

Бронхіальна астма причини передбачає різні, але водночас, однозначної відповіді на те, що вважається першорядним фактором розвитку гіпоксії, немає. Незважаючи на це, існують чинники, які відіграють важливу роль в плані розвитку даної хвороби. Серед них:

  • генетика;
  • деякі фактори зовнішнього середовища (у вигляді тютюнового диму, вовни тварин, забрудненого повітря, пилку квітів, домашнього пилу, вірусів та іншого);
  • продукти харчування (шоколад, мед, яйця, риба, полуниця або суниця);
  • пахучі речовини та інше.

Важливо знати, що різноманітні алергени діють на певні відділи бронхів по-різному, від цього, відповідно, залежить і те, який саме лікарський препарат для уникнення нападу буде призначений.

Бронхіальна астма: симптоми

Бронхіальна астма симптоми передбачає у вигляді:

  • кашлю з досить гучними свистячими хрипами, а також в'язкою мокротою;
  • явної задишки, особливо при фізичних навантаженнях;
  • відчуття задухи (нестачі повітря) поряд з важким видихом.

Крім того, напад бронхіальної астми нерідко виявляється безпосередньо вночі і досить спонтанно. Передувати йому може якесь лоскотання в носі або нежить, свербіж шкіри. До того ж, симптоми бронхіальної астми під час самого нападу проявляються в гострій потребі хворого в свіжому повітрі, в посиленому потовиділенні, а також в прискореному пульсі.

Бронхіальна астма у дітей

Цікаво, що бронхіальна астма це хронічне захворювання, частіше все ж виявляється у дітей. Поширення даного захворювання в дитячому віці обгрунтовано алергенною природою. Саме алергічна астма передбачає не зовсім сформований імунітет і часто зустрічається у дітей.

Бронхіальна астма у дітей передбачає такі найпоширеніші фактори розвитку, як алергія, інші деякі подразники (хімікати і побутова хімія, медикаменти, стрес) і ГРВІ (найчастіше - це респіраторні віруси).

Вроджена підвищена чутливість всіх дихальних шляхів може зберегтися протягом усього життя. Однак, бувають випадки які передбачають, що ознаки бронхіальної астми у дітей з віком слабшають або ж зовсім зникають.

Лікування бронхіальної астми

Бронхіальна астма лікування передбачає різне, проте найголовніше це усунення всіх подразливих алергенів. Але перед терапією даного захворювання завжди проводиться ретельна діагностика на предмет того, що саме стало провокаційним фактором розвитку хвороби.

Отже, діагностика бронхіальної астми полягає в алергопробі, що визначає реакцію організму на той чи інший подразник, а також в спірографії (вивчення функцій діхальніх шляхів), КТ, загальних аналізах (крові та сечі), аналізі на спеціфічні антитіла і біохімія крові.

Лікування астми зазвичай полягає в застосуванні протизапальних, бронхолітичних препаратів. Крім такого роду медикаментозної терапії, застосовується і симптоматична (проте - за конкретними показаннями).

Для усунення симптоматики, наприклад, часто вдаються ще й до допомоги спеціальних інгаляторів. Людям, які страждають від подібного захворювання, в тому чіслі і дітям, вкрай важливо завжди мати при собі портативний інгалятор, який допоможе оперативно впоратися з проблемою, а саме з сильними спазмами, ускладненим диханням, задухою. Такого роду інгалятори досить популярні як у дітей, так і у дорослих, з огляду на свою безпеку.

Автор:

Терапевт, алерголог, перша категорія, Стаж 12 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр