Гіперплазія ендометрію

28.09.2020Обновлено 15.07.2021

Гіперплазія ендометрію - процес надлишкового росту внутрішньої слизової оболонки матки - ендометрію. Це відбувається внаслідок збільшення кількості залоз ендометрію. До групи ризику належать жінки будь-якого віку, проте, у зоні підвищеної уваги завжди знаходяться пацієнтки, котрі досягли віку менопаузи, або ж перебувають в періоді статевого дозрівання.

R+ Medical Network має сучасне обладнання та штат досвідчених, висококваліфікованих гінекологів для своєчасної і точної діагностики, лікування всіх типів даної патології.

 

гіперплазія ендометрію

Види гіперплазії ендометрію

Класифікація залежить від морфологічних ознак ендометрію. Розрізняють кілька типів гіперплазії.

Залозиста гіперплазія ендометрію

Характеризується надмірним розростанням залозистої тканини. Є доброякісним процесом та рідко має атипові трансформації клітин. Належить до простої гіперплазії.

Існує декілька підтипів залозистої гіперплазії: 

 • кістозна гіперплазія ендометрію. У даному випадку епітелій розростається з утворенням невеликих кіст доброякісного характеру (без атипових клітин);
 • залозисто-кістозна гіперплазія ендометрію. Також не належить до злоякісних захворювань. Часто є причиною непліддя, тому вимагає своєчасної якісної діагностики і відповідного лікування.

В медичних центрах R+ Ви можете отримати консультації провідних гінекологів-репродуктологів Києва у зручний для Вас час: Квашенко Валентини Павлівни, Сапожак Інни Миколаївни.

Поліповидна ГЕ

З’являється при вогнищевій (точковій) гіперплазії. Якщо патологія вчасно не виявлена та не отримано лікування (хірургічне та медикаментозне), може відбутися малігнізація (набуття злоякісного характеру).

Атипова гіперплазія ендометрію

Найбільш небезпечна форма, оскільки часто трансформується в злоякісний процес. Може спостерігатися дифузний або вузловий аденоматоз. Це ще називають передраковим станом, бо виявляється переважання кількості залозистої тканини над стромою.

Трансформація в рак відбувається не відразу, а протягом кількох років. Саме тому так важливо спостерігатися у свого гінеколога регулярно, щоб процес був виявлений та зупинений на початкових стадіях. В R+ э всы умови та матеріально-технічна база для ефективного лікування даного захворювання. Будьте надзвичайно уважні до свого здоров’я, адже понад 10% випадків атипічної ГЕ перероджується в онкопатологію.

Атипова форма має свої стадії: легка, помірна, важка.

Аденоматозна гіперплазія ендометрію (підвид атипової)

В цьому випадку відбувається утворення своєрідних вузлів з гіпертрофованого, нерівномірно потовщеного епітелію. При відсутності лікування може призвести до непліддя, і навіть до перетворення клітин в атипові (злоякісні).

Тому ми рекомендуємо при появі симптомів терміново звертатися до кваліфікоаних гінекологів, які допоможуть вирішити проблему найбільш ефективним способом. Лікарі R+ Medical Network також наполягають на щорічних профілактичних оглядах для всіх жінок.

Пройти консультацію у гінеколога не потребує багато часу, але може запобыгтим серйозним захворюванням

Якщо узагальнити всі типи захворювання, можна виділити дві категорії гіперплазії:

 • без атипії клітин;
 • з атипією клітин.

Які причини розвитку гіперплазії ендомтерію

Захворювання провокується багатьма чинниками, які впливають на жіноче здоров’я.

Ви належите до групи підвищеного ризику, якщо:

 • маєте порушення гормонального фону - надлишок естрогену та дефіцит прогестерону для балансу;
 • маєте надлишкову масу тіла - ожиріння;
 • знаходитесь в періоді передменопаузи/менопаузи;
 • приймаєте гормонотерапію, що впливає на синтез естрогену;
 • маєте діагноз полікістоз яєчників;
 • присутня спадкова схильність до раку матки та кишківника;
 • маєте шкідливі звички;
 • у Вас є естрогензалежні пухлини яєчників; 
 • знаходить у віковій категорії після 35-40 років;
 • раніше не народжували;
 • вступили до менопаузи у пізньому віці.

Загалом, причини розвитку ГЕ індивідуальні, як і всіх хвороб. Тому для Вас надважливо знайти свого гінекологу, якому будете повністю довіряти та будете впевнені в його кваліфікації.

В медичних центрах R+ працюють гінекологи з надпотужним потенціалом та досвідом. Тут Ви завжди отримаєте адекватну консультацію, пройдете точну діагностику, а також матимете необхідне лікування у супроводі кращих гінекологів, гінекологів-ендокринологів, репродуктологів та хірургів.

Гіперплазія ендометрію: симптоми

Найчастіше при гіперплазії спостерігається аномальна кровотеча. Це може бути:

 • рясна та довготривала кровотеча під час менструації;
 • поява кровотечі/кровомазання між менструаціями;
 • кровотеча в період стабільної менопаузи; 
 • менструація з циклом менше 21-ого дня.

Самостійно верифікувати походження кровотеч дуже важко, оскільки вони можуть виникати з багатьох причин. Тому важливо відвідати гінеколога та встановити справжнє джерело даних симптомів.

Також симптомами можуть бути:

 • відчуття стороннього тіла в нижній області живота;
 • поява болю під час та після статевого акту;
 • хронічна втома з ознаками анемії (блідість шкірних покривів, часті запаморочення, задишка, прискорене серцебиття (тахікардія);
 • водянисті виділення із піхви;
 • нерегулярний менструальний цикл.

Якщо Ви спостерігаєте будь-який симптом у себе, терміново запишіться на консультацію до свого гінеколога!

Діагностика захворювання в R+Medical Network

Для точної постановки діагнозу застосовуються кілька методів інструментальної та лабораторної діагностики:

 • УЗД органів малого тазу трансвагінальне, при необхідності - з додатковою оцінкою товщини ендометрію. В медичних центрах R+ Medical Network встановлені кращі апарати.
 • Наприклад, Ви можете пройти УЗД на апараті експертного класу Toshiba Aplio 800

Як зазначає сам виробник: “революційна архітектура iBeam системи Aplio, що має значно збільшеною обчислювальною потужністю, забезпечує безпрецедентну чіткість і деталізацію”.

Відповідно, при проведенні обстеження лікарями-експертами на високотехнологічному обладнанні, досягається детальна візуалізація всіх структур органів і тканин. Можливо виявити відхилення від норми, визначити розміри, і в деякій мірі, характер змін, виконуючи, наприклад, еластографію утворень, вузлів, кіст тощо;

- пайпель-біопсія - один із нових, інформативних методів діагностики. Це аспіраційна біопсія ендометрію, яка виконується нашими гінекологами в амбулаторних умовах.

Під час маніпуляції в порожнину матки вводиться невеликий інструмент - пайпель, принцип дії якого нагадує шприц (без голки). Таким зондом частки тканини “затягуються” в шприц, а потім відправляються в спеціально підготовлених контейнерах в гістологічну лабораторію для вивчення і визначення діагнозу.

Процедура короткочасна (1-3 хв), абсолютно безпечна та нетравматична, не викликає дискомфортних, больових відчуттів та не вимагає ніякого відновлення. При цьому досягається висока точність діагностики, оскільки забір матеріалу можна здійснити будь-якої ділянки порожнини матки;
- роздільне діагностичне вишкрібання (РДВ) може проодитися під час гістероскопії. Дозволяє здійснити забір матеріалу для виконання гістологічного дослідження.
В R+ обладнана найсучасніша операційна, а також працює потужна команда гінекологів, гінекологів-хірургів під керівництвом онкогінеколога, хірурга Шеваги Олександра Ярославовича. Тому Ви можете бути впевнені, що все буде виконано максимально професійно, оперативно, точно та на найвищому рівні;

 • гістероскопія допомагає лікарю візуально оцінити стан ендометрію, ступінь змін, а також провести необхідні хірургічні маніпуляції.

При потребі Ваш гінеколог призначить додаткову діагностику на підставі результатів огляду. Записатись на прийом до гінеколога Ви можете прямо зараз. Під час візиту Ви отримаєте відповіді на всі питання, які Вас цікавлять, Вам нададуть рекомендації стосовно подальших дій та лікування.

Методи лікування гіперплазії ендометрію R+ Medical Network

Залежно від морфологічної картини та результатів гістологічних досліджень, Вам буде рекомендовано хірургічне та медикаментозне лікування.

Виділяють 2 етапи лікування гіперплазії ендометрію:

1 етап - видалення патологічного вогнища;

2 етап - медикаментозне або хірургічне лікування.

Після проведення гістероскопії та уточнення типу гіперплазії переходять до другого етапу лікування. Метод може бути обраний медикаментозний або хірургічний.

Медикаментозна терапія буде призначена Вашим гінекологом на прийомі після отримання результатів всіх аналізів, інструментальної діагностики та патогістологічного висновку. Для досягнення найкращого результату в кожному конкретному випадку препарату підбираються виключно індивідуально. Лікується як проста форма гіперплазії, так і атипова. Тривалість медикаментозного лікування складає близько 6 місяців.

Вас буде супроводжувати протягом всього процесу завідуючий хірургічної служби, а також Ваш гінеколог і анестезіолог.
До Ваших послуг комфортний денний стаціонар, де Ви будете знаходитись під пильним наглядом лікарів та середнього медичного персоналу до момента покращення стану, коли лікар підтвердить Вашу готовність повернутися до звичного способу життя.
Гінекологія в R+ Medical Network - те, чим ми пишаємось, адже наші пацієнтки отримують ефективне лікування, і ми разом радіємо спільним досягненням.

 

 

 

 

Автор:

Інші записи блогу
19.04.2021
Гіменопластика Продовжити читати
19.04.2021
Стимуляція овуляції Продовжити читати
12.04.2021
Кольпіт (вагініт) Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:

вул. В. Касіяна, 2/1
Пн-Сб:  08:00 – 20:00
Нд: 08:00 – 18:00

вул. Є. Коновальця, 34-А
Пн-Сб:  09:00 – 19:00
Нд: вихідний

Контакт-центр
Пн-Пт: 08:00 – 21:00
Сб-Нд: 08:00 – 20:00

вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр