Гепатит С — симптоми і лікування

15.01.2020Обновлено 14.01.2021

Гепатит С – це захворювання такого органу, як печінка, викликане безпосередньо вірусом гепатиту С (або ж ВГС). Привести даний вірус здатний як до гострого, так і до хронічного гепатиту різного ступеня тяжкості. Залежно від ступеня захворювання може тривати і кілька тижнів, і придбати довічний характер.

Саме гепатит С вважається однією з основних причин розвитку онкології печінки. Ознаки ж прояви даного захворювання проявляються в залежності від того, яка стадія ураження.

Симптоми гепатиту С:

Отже, спочатку передбачає гепатит С інкубаційний період і зовсім відсутність симптоматики. Потім, по ходу розвитку хвороби, можуть проявлятися різноманітні ознаки, але основна  це жовтушність шкірних покривів і білків очей. Однак найчастіше вона проявляється вже на більш пізній стадії захворювання, коли істотно вражається печінка.

симптопы гепатита

Крім жовтяниці, гепатит С симптоми передбачає у вигляді:

 • постійного відчуття тяжкості в районі правого підребер'я;
 • нудоти (іноді блювання) і відсутності апетиту;
 • підвищеної без причини температури тіла;
 • надмірної стомлюваності;
 • зміни відтінку сечі (темна) і калу (світлий);
 • болю в черевній порожнині;
 • свербіння шкіри;
 • м'язового болю.

Гепатит С: як передається?

У цілому, як передається гепатит С  відомо  через кров. Однак за яких саме обставин можна заразитися, важливо також знати.

Найчастіше передача вірусу гепатиту С відбувається під час:

 • спільного застосування ін'єкційного інструментарію (найчастіше при вживанні ін'єкційних наркотиків);
 • статевого контакту, який супроводжується контактом з кров'ю (наприклад, при травматичному статевому акті; крім того це стосується ВІЛ-інфікованих осіб);
 •  недостатньої стерилізації або ж повторного використання обладнання (голок або шприців);
 • переливання крові або її продуктів при відсутності необхідної відповідної перевірки.

Також є варіант інфікування дитини від матері під час вагітності (але знову таки за допомогою крові, так як, наприклад, за допомогою грудного молока гепатит не передається). Крім того, відзначимо, що гепатитом С можна заразитися через поцілунок і відповідно через слину, повітряно-крапельним або побутовим шляхом, а також при використанні одягу або посуду інфікованого.

Чим небезпечний гепатит С?

Те, чим небезпечний гепатит С, може маскуватися під симптоматикою зовсім інших захворювань. Так як це один з найбільш «підступних» вірусів, до деякого часу він може взагалі ніяк не виявлятися, а в наслідку раптово привести вже до таких більш серйозних ускладнень, як рак або цироз печінки.

Майже у 75-80% інфікованих гепатитом С людей даний вірус, переходячи в хронічну форму, руйнує печінку повільно, але впевнено. Той же цироз, як серйозне ускладнення гепатиту С, провокує заміщення тканин печінки на сполучну тканину, що не дає органу правильно функціонувати. Цироз, як невиліковне захворювання, передбачає лише трансплантацію печінки. Однак, при вірусному, наприклад, гепатиті, на відміну від хронічного, лікування може бути цілком успішним.

Лікування гепатиту С

На те, чи можна вилікувати гепатит С, впливає чимало чинників. Це і стадії захворювання, і її форма (вірусний або ж хронічний гепатит), і ступінь ураження тканин печінки та інших органів, і багато іншого. Якщо, наприклад, своєчасно виявлений вірусний гепатит С, то майже в 90-95% випадків застосування противірусних препаратів дозволяє усунути інфекцію і істотно знизити ризик появи цирозу або онкології печінки.

При хронічній же формі гепатит С лікування передбачає спрямоване на стабілізацію стану хворого, а також попередження загострень патології і, ясна річ, підтримку відповідного органу (печінки) при ремісії.

Основна мета лікарів, які борються з гепатитом С — це усунути причину розвитку цього захворювання, а також відновити, наскільки це можливо, нормальну роботу печінки.

Підводячи підсумки, відзначимо найголовніше — з огляду на те, що перша симптоматика гепатиту С дуже схожа з симптоматикою стандартного грипу (озноб, втома, ломота в тілі і суглобах, іноді нудота і біль в животі), його нерідко діагностують несвоєчасно. До того ж, несвоєчасно його можуть виявити і через те, що він може зовсім ніяк не проявлятися. Але знати свій інфекційний статус важливо, щоб уникнути зараження рідних і близьких людей.

Аналіз на гепатит С (а саме — на виявлення антитіл до вірусу гепатиту) вважається одним з найбільш першорядних тестів. Він показує чи мав пацієнт контакт з вірусом. Дані антитіла, до речі, в середньому виявляються через 4-6 тижнів, іноді і через 3-6 місяців. Для аналізу береться венозна кров. При негативному результаті після аналізу можливо потім потрібно пройти його повторно, так як це міг бути інкубаційний період, під час якого тест не покаже інфікування.


Записатися на прийом до терапевта

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Автор:

Сімейний лікар, Стаж 5 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр