Дисплазія шийки матки. Симптоми і причини

28.01.2020Обновлено 14.01.2021

Згідно із статистикою, найчастіше діагноз "Дисплазія шийки матки" зустрічається у жінок після 35 років. Але за останні роки хвороба "помолодшала" (і це загальна тенденція, у тому числі для інших захворювань). Такий діагноз може бути навіть у молодих дівчат 20 років. У цій статті ми розберемося з основними питаннями: чому виникає дисплазія? Як вона себе проявляє? Чим небезпечна і як її необхідно лікувати?

Що таке дисплазія шийки матки?

Дисплазія шийки матки – це порушення епітелію. Епітелій покриває поверхню шийки матки, а при зміні його структури і виникає це захворювання. Є легкий, середній і важкий ступінь захворювання. Але навіть при легкому ступені, потрібне дообстеження і нагляд у лікаря, щоб хвороба не продовжила свій розвиток і не стала причиною раку шийки матки. Дисплазія шийки матки 2 ступеня вражає глибокі шари епітелію, але при цьому мутація клітин ще не відбувається. Основна небезпека – хвороба може ніяк не сигналізувати про себе. Розвиток відбувається без симптомів, тому так важливо відвідувати гінеколога мінімум 1 раз на рік для загального огляду. Щоб переконатися, що все гаразд, лікар робить цитологію і кольпоскопію. Все ж, дисплазія може давати деякі симптоми – виділення (можливо кров'яні).

Якщо ви помітили симптоми, зверніться до гінеколога за консультацією і ретельною діагностикою.

Важливо! Дисплазія лікується при своєчасній діагностиці. Сучасна медицина пропонує ефективне лікування, тому дівчата, що не народжували, які зіткнулися із захворюванням, можуть не переживати про можливість майбутньої вагітності. Єдине, що не рекомендують лікарі: не варто планувати вагітність, поки хвороба не вилікувана. Вона може тільки посилитися під час вагітності.

Передраковий діагноз (як ще часто називають дисплазію), ні в якому разі не повинен лякати жінку. Хвороба успішно лікується при дотриманні призначень лікаря і не поновлюється знову.

Причини дисплазії шийки матки

ВПЧ (вірус папіломи людини) – одна з найчастіших причин. В якості профілактики і попередження розвитку дисплазії, в медицині використовуються вакцинації проти вірусу папіломи. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися у свого лікаря. У багатьох країнах такі вакцини є обов'язковими і включені в державну програму.

 


Читайте далі в нашому блозі: "Эрозія шийки матки. Чи існує такий діагноз?


Що робити з дисплазією шийки матки?

Лікування може бути різним і все залежить від ступеня тяжкості захворювання. Кріодеструкція – один з операційних методів лікування. Під час проведення такої процедури, джерела захворювання усуваються під дією низьких температур. Ще один сучасний і ефективний метод – лазерна вапоризація. Джерело захворювання прибирається за допомогою лазера. Також використовується сучасний і один з новітніх методів  ексцизія. Уражені ділянки забираються електропетлею (електроножем).

Звичайно, операція показана не усім. Початкова стадія підлягає спостереженню у лікаря. Якщо дисплазія посилюється, потрібна операція. Що стосується інших методів лікування – їх немає. Не варто займатися самолікуванням або шукати народні способи. Даний випадок не підлягає експериментам або самолікуванню. Є також думка, що після пологів дисплазія пройде сама собою, але це не є правдою. Тільки здоровий жіночий організм здатний виносити і народити здорову дитину.

Про те, як лікувати дисплазію шийки матки у кожному окремому випадку, визначає виключно лікар-гінеколог. Після лікування, жінка через 2-3 місяці, як правило, може вже вагітніти (але також необхідно консультуватися з доктором і виходити з поточних аналізів і результатів діагностики).

Турбота про жіноче здоров'я має бути регулярною. Не забувайте відвідувати гінеколога, будьте проінформовані про поточний стан здоров'я і це стане кращим вкладом у своє здорове і щасливе майбутнє.

 


Записатися на прийом до гінеколога

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Автор:

Акушер-гінеколог, вища категорія, Стаж 10 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр