Що потрібно знати про захворювання м'язів у дітей?

23.10.2019Обновлено 14.01.2021

У нашому тілі налічується більше 600 м'язів. Їх нормальна робота дозволяє нам бути активними, працювати, займатися спортом, грати на музичних інструментах і навіть демонструвати емоції. Чим сильніші наші м'язи, тим менше організм схильний до травм. Захворювання м'язів зустрічаються в дитячому віці відносно часто. Це відбувається через особливості м'язової системи у дітей і через незрілість їх нервової системи. При затримці розвитку рухових функцій у немовляти, дуже важливо своєчасно звернутися до невролога, який огляне малюка і визначить причину порушень. Однак лише в рідкісних випадках ці захворювання м'язів можуть серйозно порушувати нормальний розвиток дитини.

Ознаки та симптоми захворювань м'язів

Важливим показником розвитку м'язової системи дитини служить розвиток рухових функцій, основними з яких є – вміння тримати голівку, повзати, сидіти і ходити.

Орієнтовні показники м'язових умінь дитини:

  • у віці 2-2,5 місяців дитина вже тримає голівку,
  • до 6-7 місяців дитина повинна сидіти,
  • дитина повинна ходити без підтримки приблизно до 1 року.

Найчастішими відхиленнями від норми можуть бути зниження м'язового тонусу (гіпотонія) або його підвищення (гіпертонус). На щастя, в більшості випадком ці проблеми можна своєчасно відкоригувати за допомогою масажу, лікувальної фізкультури та, при необхідності, лікарських препаратів.

Підтвердження діагнозу

Іноді, після огляду, лікар може призначити аналіз крові на рівень КФК (креатинфосфокінази), який підвищується при захворюваннях м'язів. Чим вище рівень КФК тим сильніше ураження м'язів.

Інше, більш складне обстеження електроміографія (ЕМГ), при якому за допомогою тонких голок реєструється електрична активність м'язів. ЕМГ дозволяє підтвердити діагноз м'язового захворювання, а також встановити його причини спадкові або запальні.

М'язові захворювання можна умовно розділити на дві великі групи:

  • Спадкові захворювання м'язів ці захворювання зустрічаються рідко і викликаються генетичними мутаціями. Як правило, носієм патологічної мутації є один з батьків.
  • Запальні ці захворювання викликаються запаленням в м'язах. Їх причинами можуть бути інфекційні або аутоімунні захворювання (наприклад, дерматоміозит).

Хороший стан м'язів одна з важливих передумов нашого нормального існування, тому важливо підтримувати їх здоровими. Для цього необхідне правильне харчування і регулярні фізичні вправи. Дієта повинна містити достатню кількість білка, який міститься в птиці, рибі, яйцях, м'ясі і бобових. Важливо з раннього дитинства привчити дитину до активного способу життя, як можна менше часу проводити біля телевізора. Піші прогулянки, плавання, велосипед, ролики, ігрові види спорту вибирайте активність собі до душі, дитина буде здоровою і веселою.

Автор:

Невролог, кандидат медичних наук, Стаж 8 років
Інші записи блогу
28.09.2020
Міома матки
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Ендометріоз
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати
28.09.2020
Гіперплазія ендометрію
Акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, кандидат медичних наук, вища категорія, стаж 18 років
Продовжити читати

Контакти

Контактний телефон:
Графік роботи:
Пн-Сб:
08:00–21:00
Неділя: 
08:00–20:00
вул. Василя Касіяна, 2/1
(Голосіївський р-н)
вул. Євгена Коновальця, 34-А
(Печерський р-н)
0 800 307 103
Рус Укр